پاسپورت قبرس جنوبی

اخذ پاسپورت قبرس جنوبی

قبرس جنوبی در حال حاضر تنها کشور اروپایی می‌باشد که از طریق برنامه قانونی مهاجرتی خود و از طریق سرمایه‌گذاری، پاسپورت قبرس جنوبی و اروپایی را طی فقط 6 ماه و بدون حضور متقاضی در این کشور به وی اعطا می‌کند. قبرس، جزیره‌ای است واقع در شرق مدیترانه که از سمت شمال با کشورهای ترکیه و یونان هم‌مرز می‌باشد. این کشور در سال 1960 استقلال خود را از بریتانیا بازپس گرفت و از سال 1974 در پی اختلاف یونان و ترکیه به دو قسمت شمالی و جنوبی تقسیم شد. قبرس شمالی در اختیار ترکیه قرار گرفت که آن را فقط ترکیه به رسمیت می‌شناسد. قسمت جنوبی قبرس که یونانی‌نشین است را سازمان ملل با نام جمهوری قبرس جنوبی به رسمیت می‌شناسد.

اخذ پاسپورت قبرس اروپایی

پاسپورت کشورهای اروپایی محبوب مانند اخذ پاسپورت قبرس اروپایی ، مورد استقبال متقاضیان مهاجرت و سرمایه‌گذاران سرتاسر دنیا قرار دارد. دلیل آن قوانین مشخص و سودمند اتحادیه اروپا و همچنین سطح بالای زندگی در این قاره می‌باشد. از طرف دیگر، اما، اخذ پاسپورت اروپایی بسیار مشکل و زمان‌بر است و برای رسیدن به آن شرایط و ضوابط بسیاری را می‌بایست دارا بود. اکثر کشورهای اروپایی برای اعطای پاسپورت خود به متقاضیان، برنامه‌های سرمایه‌گذاری مشخصی ارائه کرده‌اند که سریع‌ترین و سودمندترین روش برای اخذ پاسپورت اروپایی به حساب می‌آیند.

در بین این کشورها، اخذ پاسپورت قبرس جنوبی را می‌توان فقط پس از 6 ماه به دست آورد. سایر کشورها به سرمایه‌گذاران ابتدا اقامت داده و پس از طی چند سال متقاضیان می‌توانند شهروندی پاسپورت اروپایی خود را دریافت نمایند. روش‌های دیگر اخذ پاسپورت اروپایی نیز در دسترس متقاضیان است که نیاز به سرمایه‌گذاری ندارند. برای این برنامه‌ها ابتدا باید اقامت کشور مورد نظر را کسب نموده و سپس پس از مدت زمان مشخصی و با رعایت شرایطی شهروندی آن کشور را کسب نمود.

ارزش پاسپورت قبرس جنوبی

از زمان تقسیم جزیره قبرس به دو بخش شمالی و جنوبی، ارزش پاسپورت هرکدام از آنها متفاوت بوده است. پاسپورت قبرس اروپایی که همان قبرس جنوبی است، به طور قابل ملاحظه‌ای ارزش بیشتری نسبت به گذرنامه قبرس شمالی که فقط توسط ترکیه به رسمیت شناخته می‌شود دارد. در رتبه‌بندی باارزش‌ترین پاسپورت‌های دنیا در سال 2020، ارزش پاسپورت قبرس جنوبی در کنار پاسپورت بلغارستان و رومانی در رتبه نهم قرار کرد. این رتبه‌بندی که بر اساس سطح زندگی در یک کشور و نیز تعداد مقصدهای بدون ویزا برای هر کشوری معین می‌شود، هر ساله معیار معتبر ارزش پاسپورت کشورها به شمار می‌آید. در حال حاضر با پاسپورت قبرس اروپایی می‌توان به 175 کشور دنیا بدون ویزا یا با ویزای فرودگاهی سفر کرد.

مزایای اخذ پاسپورت قبرس جنوبی

با توجه به قرار داشتن کشور قبرس جنوبی در قاره اروپا و پیوستن آن به اتحادیه اروپا از سال 2004، مزایای شهروندی این جزیره کوچک مدیترانه‌ای به طور قابل ملاحظه‌ای افزایش یافت. برخی از این مزایا برای متقاضیان خارجی که خواستار اخذ پاسپورت قبرس جنوبی هستند، به شرح زیر است:

 • عدم ترک تابعیت اصلی متقاضی
 • اجازه کار در 28 کشور عضو اتحادیه اروپا
 • استفاده از خدمات اجتماعی و سلامت در قبرس جنوبی
 • نرخ پایین مالیات پس از اخذ پاسپورت
 • شمول همسر و فرزندان زیر 28 سال مجرد در پرونده متقاضی اصلی
 • شمول پدر و مادر متقاضی اصلی (در صورتی که بالای 65 سال داشته باشند)
 • امنیت اجتماعی و اقتصادی یک کشور اروپایی
 • سفر به 175 کشور بدون نیاز به ویزا یا با ویزای فرودگاهی

نکته مهم: لازم به ذکر است که هر برنامه مهاجرتی که منتهی به پاسپورت قبرس جنوبی می‌شود، مزایای خود را نیز خواهد داشت. در ادامه و با تشریح این برنامه‌ها به مزایای خاص آنها اشاره می‌کنیم.

روش‌های اخذ پاسپورت قبرس جنوبی

برای دریافت پاسپورت قبرس اروپایی شش گزینه در اختیار متقاضیان قرار گرفته است. اولین و محبوب‌ترین آنها که به سریع‌ترین روش برای اخذ یک پاسپورت اروپایی (فقط طی 6 ماه) شناخته شده است، اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد. برای این گزینه 4 انتخاب در دسترس سرمایه‌گذار قرار داده شده است که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. گزینه‌های دیگر که می‌توان با دارا بودن شرایط آنها، به پاسپورت رسید احتیاجی به سرمایه‌گذاری نداشته ولی ضوابط سخت و پیچیده‌ای را شامل خواهند شد. این 5 برنامه به شرح ذیل می‌باشند:

 • اخذ پاسپورت از طریق کار
 • دریافت پاسپورت قبرس جنوبی از طریق ازدواج
 • دریافت پاسپورت قبرس اروپایی از طریق تحصیل
 • کسب پاسپورت از طریق تولد
 • اخذ پاسپورت از طریق پناهندگی

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری

همان‌طور که در بالا ذکر شد، متقاضی و خانواده وی می‌توانند با سرمایه‌گذاری در کشور قبرس جنوبی پس از 6 ماه پاسپورت قبرس اروپایی را دریافت نمایند. برای رسیدن به این هدف 4 گزینه در اختیار سرمایه‌گذار می‌باشد که با انتخاب یکی از آنها می‌تواند پاسپورت قبرس جنوبی را دریافت کند. در ادامه به روش‌های سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت قبرس اروپایی اشاره خواهیم کرد.

سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات

در این گزینه سرمایه‌گذار باید ملکی را به ارزش حداقل 2 میلیون یورو خریده، یا این مبلغ را در ساخت یک ملک شریک شده و یا در توسعه پروژه‌های مسکونی و تجاری مرتبط با توریسم و سایر زیرساخت‌های سرمایه‌گذاری کند. این مبلغ غیر از هزینه‌های حقوقی و دولتی می‌باشد. مدت زمان بررسی پرونده و اخذ پاسپورت قبرس جنوبی به سرمایه‌گذار حدود 6 ماه خواهد بود. خریدار ملک می‌تواند پس از 3 سال مبلغ سرمایه‌گذاری خود را 500 هزار یورو کاهش دهد. پس از 5 سال نیز می‌توان ملک را فروخت و سرمایه بازپس می‌گردد. طی مدت تصاحب ملک، سرمایه‌گذار می‌تواند آن را اجاره بدهد.

خرید، تأسیس و مشارکت در کسب‌وکار

متقاضی می‌تواند سرمایه‌ای به ارزش حداقل 2 میلیون یورو را برای خرید یک کسب‌وکار موجود در کشور قبرس جنوبی بپردازد و یا در آن شریک شود. همچنین، با تأسیس یک شرکت در قبرس اروپایی با ارزش حداقل 2 میلیون یورو نیز می‌توان به پاسپورت این کشور دست یافت. در صورت انتخاب این گزینه، متقاضی باید حضور فیزیکی در این کشور داشته باشد و نیز 5 نفر تبعه کشور قبرس جنوبی یا عضو هر کدام از کشورهای دیگر اتحادیه اروپا را به استخدام درآورد. این مبلغ غیر از هزینه‌های وکیل و دولتی می‌باشد. مدت زمان بررسی پرونده و اخذ پاسپورت قبرس جنوبی به سرمایه‌گذار حدود 6 ماه خواهد بود.

اگر علاقه مند به دریافت پاسپورت هستید پیشنهاد میکنیم این مطلب را هم بخوانید: هزینه پاسپورت دومینیکا

پاسپورت قبرس اروپایی

برنامه سرمایه گذاری جایگزین

با انتخاب این گزینه که از سال 2019 به گزینه‌های سرمایه‌گذاری قبرس جنوبی اضافه شده است، با هزینه حداقل 825 هزار یورو (با احتساب تمامی هزینه‌های جانبی) می‌توان پاسپورت قبرس جنوبی را به دست آورد. متقاضی باید ملکی را در پروژه مشخص‌شده‌ای از سوی دولت قبرس جنوبی به ارزش حداقل 500 هزار یورو خریداری نماید. برای سایر هزینه‌های حقوقی و دولتی نیز 325 هزار یورو از سوی سرمایه‌گذار پرداخت می‌گردد.

در این گزینه احتیاج به یک شرکت سرمایه‌گذار می‌باشد تا باقی مبلغ تا 2 میلیون یورو را روی ملک به صورت وام پرداخت نماید. مجموعه «EndVisa» آمادگی این سرمایه‌گذاری را برای متقاضیان محترم خواهد داشت. پس از خرید ملک، سند آن به نام متقاضی بوده ولی به مدت 10 سال در اختیار شرکت سرمایه‌گذار قرار خواهد داشت. بازپرداخت وام اولیه از اجاره ملک کسر شده و متقاضی هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال بازپرداخت وام برعهده نخواهد داشت. با انتخاب این گزینه، پرونده سرمایه‌گذار پس از خرید ملک به جریان افتاده و حدود 6 ماه طول خواهد کشید تا وی و خانواده‌اش بتوانند پاسپورت قبرس اروپایی را کسب نمایند.

پاسپورت قبرس جنوبی با سرمایه‌گذاری ترکیبی

متقاضی پاسپورت قبرس اروپایی همچنین می‌تواند با ترکیبی از موارد فوق و سرمایه‌گذاری حداقل 2 میلیون یورو تابعیت قبرس جنوبی را به دست آورد. شرایط عمومی اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری شامل؛ دارا بودن پاسپورت معتبر، حداقل سن 18 سال و عدم سوءپیشینه در کشور زادگاه برای متقاضی می‌باشد. با اضافه‌شدن والدین متقاضی به پرونده، سرمایه‌گذار می‌بایست 500 هزار یورو بیشتر در کشور قبرس جنوبی سرمایه‌گذاری کند. در صورت انتخاب گزینه اخذ پاسپورت قبرس اروپایی از طریق سرمایه‌گذاری، مزایای ویژه‌ای به متقاضی تعلق خواهد گرفت که موارد ذیل را شامل خواهد شد:

 • امکان زندگی، کار و تحصیل برای متقاضی و خانواده‌اش در کشور قبرس جنوبی و کشورهای دیگر عضو اتحادیه اروپا و حوزه شینگن
 • امنیت اجتماعی کشور قبرس جنوبی با فقط 5 میلیون جمعیت
 • شمول همسر و فرزندان زیر 28 سال در پرونده (در صورتی که به متقاضی اصلی وابسته باشند)
 • شمول والدین متقاضی اصلی در پرونده، در صورت دارا بودن شرایط سنی
 • عدم پرداخت مالیات بر درآمد
 • حفظ تابعیت اصلی سرمایه‌گذار
 • اخذ پاسپورت قبرس اروپایی تنها پس از 6 ماه
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی متقاضی در کشور قبرس جنوبی (به غیر از گزینه تأسیس شرکت)
 • برخورداری از حقوق یک شهروند اتحادیه اروپا
 • عدم نیاز به مدرک زبان و مدرک تحصیلی
 • سفر به 175 کشور دنیا بدون نیاز به ویزا و یا با ویزای فرودگاهی

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق کار

افراد خارجی که شهروند کشورهای عضو اتحادیه اروپا نمی‌باشند، برای اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق کار باید ابتدا مجوز کار از این کشور را داشته باشند و سپس برای ویزای کار اقدام نمایند. شغل مورد نظر در صورتی به یک فرد خارجی خواهد رسید که پس از 3 ماه آگهی استخدام آن شغل در قبرس جنوبی و 3 ماه در کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواستاری برای آن پیدا نشود.

بدیهی است که در صورت حضور فرد مورد نظر برای شغل درخواستی، کارفرما موظف به استخدام وی خواهد بود و متقاضی ویزای کار قبرس جنوبی اجازه ورود به خاک این کشور را نخواهد داشت. ویزای کار برای 4 سال قابل تمدید بوده و پس از آن بسته به شرایط خاصی تمدید آن ادامه پیدا خواهد کرد. در حال حاضر نرخ بیکاری در قبرس جنوبی حدود 8 درصد می‌باشد که نشان می‌دهد یافتن شغل مناسب برای یک فرد خارجی امر راحتی نخواهد بود.

پاسپورت قبرس اروپایی از طریق تحصیل

مراکز آموزشی قبرس جنوبی با تنوع در رشته‌های مختلف مهندسی، پزشکی و علوم انسانی مقصد بسیاری از دانشجویان بین‌المللی شده است. باید توجه داشت که اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق تحصیل دارای چندین مرحله می‌باشد. متقاضی دریافت پاسپورت، پس از پایان تحصیل در یکی از دانشگاه‌های این کشور می‌بایست مدتی در قبرس جنوبی کار کرده و سپس برای اقامت اقدام نماید. پس از چندین سال این اقامت می‌تواند به تابعیت قبرس اروپایی بی‌انجامد.

مقطع لیسانس در این کشور 4 سال طول کشیده و دانشجو طی این مدت اجازه دارد هفته‌ای 20 ساعت کار کند. مقطع فوق‌لیسانس 2 سال زمان برده و متقاضی می‌تواند حین تحصیل هفته‌ای 30 ساعت کار پاره‌وقت داشته باشد. مدت زمان مقطع دکترا 3 تا 5 سال بوده و به صورت پژوهش و تحقیق می‌باشد. دانشجو طی این مدت اجازه دارد هر هفته 40 ساعت کار کند.

متقاضیان تحصیل در قبرس جنوبی می‌توانند در دانشگاه‌های این کشور به زبان انگلیسی آموزش ببینند. بنابراین، برای ورود به دانشگاه اخذ مدرک آیلتس اجباری می‌باشد. تحصیل در مراکز آموزشی قبرس جنوبی هزینه زیادی نداشته و بسته به مقطع تحصیلی‌ انتخاب شده توسط متقاضی از 3000 یورو تا 15000 یورو در سال هزینه خواهد داشت.

پاسپورت قبرس اروپایی از طریق ازدواج

جهت اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق ازدواج، شخص متقاضی باید پیش از درخواست خود 2 سال را در کشور قبرس اقامت داشته باشد و 1 سال نیز از زمان ازدواج او با یک تبعه قبرس جنوبی گذشته باشد. برای اخذ پاسپورت قبرس اروپایی از این روش مدارکی لازم است که ثابت نماید متقاضی به سن قانونی رسیده، هیچ‌گونه سوئپیشینه‌ای در کشور قبرس جنوبی نداشته و همسرش نیز تابعیت این کشور را داراست.

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق تولد

دریافت پاسپورت قبرس جنوبی از طریق تولد بر پایه قانون خون می‌باشد. به این معنا که در صورت تولد فرزند یک زوج تبعه قبرس جنوبی چه در داخل این کشور و چه در خارج از خاک آن، به فرزندشان نیز تابعیت و پاسپورت قبرس جنوبی تعلق می‌گیرد. در نتیجه، در صورتی که زوجی که داخل خاک قبرس جنوبی صاحب فرزند می‌شوند فقط اقامت این کشور را داشته باشند نمی‌توانند برای فرزند خود پاسپورت قبرس اروپایی را اخذ نمایند.

پاسپورت قبرس جنوبی از طریق پناهندگی

ابتدا باید متذکر شویم که این روش اخذ اقامت قبرس از طرف مجموعه ما به‌هیچ‌وجه توصیه نمی‌شود. از آنجا که ورود به قبرس جنوبی ورود به یکی از کشورهای اتحادیه اروپا می‌باشد، و همچنین اخذ ویزای آن از ویزای کشورهای حوزه شینگن ساده‌تر در دسترس متقاضیان است، بسیاری از افرادی که قصد پناهندگی دارند این کشور را هدف خود قرار می‌دهند.

افرادی که موفق می‌شوند به خاک قبرس جنوبی پا گذاشته و اعلام پناهندگی کنند، به کمپ‌های بدون امکانات پناهندگی فرستاده شده و رفتارهای غیرانسانی بسیاری با آنها خواهد شد. در ضمن، به‌هیچ‌وجه مشخص نیست پرونده متقاضی پاسپورت از طریق پناهندگی چه مدت زمانی طول خواهد کشید و آیا او اصلاً می‌تواند دولت قبرس را راضی به صدور پاسپورت نماید یا خیر. توضیح مجموعه ما برای روش اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق پناهندگی تنها وجه سلبی داشته و هیچ‌گونه خدمات یا مشاوره‌ای در قبال آن صورت نمی‌پذیرد.

مشاوره اخذ پاسپورت قبرس اروپایی

مجموعه «EndVisa» با وکلای مجرب خود همواره بهترین مشاور برای بهترین نتیجه در راستای اهداف سرمایه‌گذاران ایرانی بوده است. این مجموعه کوشیده است تا با انتخاب مطمئن‌ترین و سریع‌ترین روش، متقاضیان اخذ اقامت و تابعیت کشورهای اروپایی را به اهداف‌شان برساند. تابعیت یک کشور عضو اتحادیه اروپا مزایای فراوانی را برای هر فردی که مایل به مهاجرت است در بر خواهد داشت. با اخذ پاسپورت قبرس اروپایی، تمامی کشورهای عضو اتحادیه اوپا نیز برای زندگی، کار و تحصیل در دسترس شما خواهند بود. انتخاب گزینه اخذ پاسپورت قبرس جنوبی از طریق سرمایه‌گذاری، هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زمانی، پیشنهاد مجموعه EndVisa به متقاضیان می‌باشد. انجام فرآیند اخذ پاسپورت قبرس اروپایی، از مشاوره تا تحویل پاسپورت به متقاضیان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن تخصص ما می‌باشد. برای استفاده از راهنمایی‌های لازم، با کارشناسان ما تماس بگیرید.