5 مقصد اروپایی محبوب سرمایه‌گذاران برای مهاجرت در سال 2021

5 مقصد اروپایی محبوب سرمایه‌گذاران برای مهاجرت در سال 2021

داده‌های مربوط به اخذ اقامت یا شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در سرتاسر دنیا، در سال 2021، به‌تازگی در دسترس قرار گرفته‌اند. با توجه به تعداد بالای کشورهای دارای این برنامه‌ها، و نیز شمار زیاد برنامه‌ها، تجزیه‌وتحلیل این داده‌ها مشکل شده است.

اما می‌توان با غربال کردن این داده‌ها و تحلیل مهم‌ترین کشورها و برنامه‌های مخصوص آن‌ها، نمایی کلی دربارة این روش از مهاجرت به‌دست آورد. پس از گذشت حدود 5 ماه از سال 2022، می‌توان مشاهده نمود که 5 کشور اروپایی محبوب بین سرمایه‌گذارانی که قصد مهاجرت دارند، کدام هستند.

اطلاعات نشان می‌دهد که اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری، نسبت به اخذ شهروندی، بیشتر در دسترس سرمایه‌گذاران بوده و درنتیجه استقبال از آن نیز بیشتر می‌باشد. در ادامه 5 کشور اروپایی محبوب سرمایه‌گذاران در سال 2021 را به ترتیب آورده‌ایم:

  • ویزای طلایی اسپانیا؛ (حدود) 2500 ویزای تأییدشده در سال 2021

متقاضیان این برنامه در صورت دارا بودن شرایط کافی می‌توانند ویزای پنج‌سالة این کشور را به‌دست آورده و سپس آن را تمدید و به شهروندی اسپانیا تبدیل نمایند. در حال حاضر، داده‌های مربوط به تعداد درخواست‌های این ویزا برای اسپانیا، نشان می‌دهد که این برنامه محبوب‌ترین بین دیگر کشورهای اروپایی بوده است، با این حال، هنوز تعداد پرونده‌های مورد قبول از سوی دولت این کشور به‌صورت رسمی اعلام نشده است.

 

  • ویزای طلایی یونان؛ 1035 ویزای تأییدشده در سال 2021

برنامة اخذ شهروندی یونان از طریق سرمایه‌گذاری، پس از سال 2020 که دولت این کشور تعداد بالایی از درخواست‌کنندگان را پذیرفت، در سال 2021 نیز به‌طور قابل‌توجهی محبوب‌تر شد.

 

  • ویزای طلایی پرتغال؛ 865 ویزای تأییدشده در سال 2021

با توجه به شیوع همه‌گیری در دنیا از اواخر سال 2019، درخواست‌های مورد تأیید دولت پرتغال برای برنامة اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در سال 2021 کاهش چشمگیری یافت، اما همچنان بین کشورهای اروپایی جزو مقصدهای محبوب باقی مانده است.

 

  • برنامة اقامت دایم مالتا؛ 500 ویزای تأییدشده در سال 2021

درحالی‌که تعداد پرونده‌های مورد تأیید مالتا برای سرمایه‌گذاران، در سال 2020، به رکورد حدود هزار نفر رسیده بود، به‌دلیل تغییرات در این برنامه و افزایش مبلغ سرمایه‌گذاری، استقبال کمتری را در سال 2021 از این برنامه شاهد بوده‌ایم.

 

  • ویزای سرمایه‌گذاری انگلستان؛ 300 ویزای موردتأیید در سال 2021

انگلستان را می‌توان مقصد محبوب بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی برای اخذ اقامت این کشور به‌ شمار آورد. اما به‌خاطر شرایط سخت این برنامه و تعداد بالای پرونده‌های ردشده از سوی این کشور، به‌طور طبیعی درخواست و درنتیجه پرونده‌های موردتأیید در سال 2021 برای اعطای اقامت انگلستان، تعداد کمتری را نسبت به کشورهای فوق نشان می‌دهد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.