اخذ پاسپورت دومینیکا

 

پاسپورت دومینیکا

 

جزیره کوچک و زیبای دومینیکا واقع در حوزه کارائیب، با سواحل شنی چشم‌نواز، کوه‌های سرسبز، جنگل‌های گرمسیری شگفت‌انگیز و محلی برای ورزش‌های آبی و پیاده‌روی آماده جذب سرمایه‌گذارانی است که قصد اخذ پاسپورت دومینیکا را دارند. مردم این کشور با ملیت‌های متفاوتی از قبیل انگلیسی، فرانسوی و بومی در کنار هم زندگی می‌کنند. دومینیکا تنها جزیره‌ای در کارائیب است که هنوز افراد بومی پیش از کشف آمریکا توسط کریسف کلمب که «کالیناگو» نام دارند، در آن سکونت دارند. جمعیت این جزیره حدود 73000 نفر می‌باشد.

از لحاظ سیاسی و اقتصادی، این جزیره وضعیت پایداری را همواره تجربه کرده است. به همین دلیل دومینیکا محلی امن برای سرمایه‌گذاران خارجی می‌باشد. رژیم سیاسی این کشور دموکراسی پارلمانی بوده و رییس‌جمهور به طور مستقیم توسط مردم انتخاب می‌شود. در زمینه اقتصاد، دومینیکا کاملاً به گردشگری، کشاورزی و اخذ مالیات و در نهایت به سرمایه‌گذاری خارجی وابسته است. دومینیکا جهت جلب سرمایه برای توسعه اقتصادی کشور، در مقابل سرمایه‌گذاری در پروژه‌های دولتی، تابعیت و پاسپورت دومینیکا را به سرمایه‌گذاران اهداء می‌کند.

خرید پاسپورت دومینیکا چیست؟

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که خرید پاسپورت دومینیکا چیست؟ این پاسپورت، یک مدرک شناسایی برای سفرهای بین‌المللی است که به شهروندان قانونی کشور دومینیکا اعطاء می‌گردد. این شهروندان قانونی می‌توانند افرادی باشند که در این جزیره به دنیا آمده‌اند، یا از طرق دیگر شهروندی دومینیکا را کسب کرده‌اند. در بین جزایر کارائیب، دومینیکا از شهرت بین‌المللی مناسبی نسبت به سایر جزیر‌ه‌های این حوزه برخوردار است. این کشور در سال 1978 استقلال خود را به دست آورد، اما همچنان جزو کشورهای مشترک‌المنافع بریتانیا و نیز تحت سوگند ملکه بریتانیا به حساب می‌آید.

نکته مهم: در رتبه‌بندی باارزش‌ترین پاسپورت‌های‌ کشورهای سرتاسر دنیا در سال 2020، پاسپورت دومینیکا در رتبه 37 دنیا قرار گرفته است و شهروندان آن بدون نیاز به ویزا می‌توانند به 139 کشور سفر کنند.

شهروندی دومینیکا

کشور دومینیکا با اعطای پاسپورت دومینیکا، تابعیت اصلی متقاضیان را همچنان به رسمیت می‌شناسد. کسب شهروندی دومینیکا، مانند بسیاری دیگر از کشورها از مسیرهای گوناگونی ممکن می‌باشد. با این حال، سریع‌ترین و مطمئن‌ترین روش برای مهاجرت به دومینیکا و اخذ پاسپورت دوم در حال حاضر گزینه سرمایه‌گذاری در این جزیره زیبا می‌باشد.

مزایای پاسپورت دومینیکا

از انجایی که مزایای پاسپورت دومینیکا بسیار زیاد است، جای تعجب نیست که تقاضای تابعیت دومینیکا، به خصوص از طریق سرمایه‌گذاری، در چند سال گذشته به طور فزاینده‌ای بین علاقه‌مندان مهاجرت محبوب شده است. برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری که از سال 1993 راه‌اندازی شده است، و تا کنون متقاضیان بسیاری را از سرتاسر دنیا به خود جلب نموده است. به طور کلی، دارا بودن تابعیت مضاعف از مزایای بسیار زیادی برخوردار بوده و دومینیکا مکانی خاص برای دریافت پاسپورت می‌باشد. دریافت پاسپورت فرصت‌ها و تجربیات جدید زیادی را در اختیار شهروندان مهاجر خود قرار خواهد داد. با اخذ پاسپورت دومینیکا از مزایای ذیل می‌توان بهره‌مند شد:

 • امکان اقامت کامل با برخورداری از تمام مزایای شهروندی از جمله حق داشتن کار
 • معاف از مالیات در صورت عدم اقامت در دومینیکا
 • عدم نیاز به حضور فیزیکی در دومینیکا
 • شمول فرزندان زیر ۳۰ سال در پرونده
 • شمول والدین بالای ۵۵ سال در پرونده
 • عدم نیاز به مدرک تحصیلی
 • عدم نیاز به مدرک زبان یا هرگونه مدرک مهارتی
 • حفظ تابعیت اصلی سرمایه‌گذار
 • سفر به 139 کشور دنیا بدون اخذ ویزا

نمونه دیگری از مزایای پاسپورت دومینیکا، این است که فرزندان فرد سرمایه‌گذار می‌توانند بدون نیاز به ویزای تحصیلی در انگلستان تحصیل کرده و پس از پایان آن، بدون نیاز به ویزای کار، برای دو سال در آنجا به کار مشغول شوند.

مزایای زندگی با تابعیت دوگانه

طبق اطلاعات آماری، دومینیکا چندین بار به‌عنوان یکی از شادترین مکان های جهان برای زندگی کردن معرفی شده است. این جزیره دارای تعداد زیادی از شهروندان است که بیش از 100 سال عمر کرده‌اند. شما با دریافت پاسپورت دومینیکا و زندگی در دومینیکا، خود را در یک محیط امن، صلح‌آمیز و بکر خواهید یافت که از نظر فرهنگی یک جامعه بانشاط و دوستانه را به شهروندان خود ارائه می دهد. این جزیره واقع در دریای کارائیب به دلیل دارا بودن زیبایی های طبیعی، یک بهشت گرمسیری و یکی از زیباترین مناطق جهان است. دومینیکا با داشتن صدها رودخانه و آبشار، کوههای مرتفع با پوشش انبوه گیاهی سبز و صخره‌های چشمگیر مشرف به دریای فیروزه‌ای، مناظری باورنکردنی برای بیننده می‌سازد.

شما با دریافت پاسپورت دومینیکا می توانید از جاذبه‌های دیدنی این کشور بازدید نمایید. یکی از محبوب‌ترین چشمه‌های آب گرم دنیا در دومینیکا واقع شده که نام آن دریاچه جوشان است. این کشور دارای بسیاری از گونه‌های نادر گیاهی و جانوری می باشد و نماد ملی آن، طوطی سیسرو است که از پرندگان نادر و منحصربه‌فرد است. دریای آرام و پاک دورتادور این کشور مکان‌های دیدنی و جذاب را برای غواصی و اسنورکلینگ فراهم می کند، از جمله به کشتی‌های غرق‌شده و چشمه‌های زیر آب می توان اشاره نمود. در سال 1998، پارک ملی «مورن سه پیتون» دومینیکا توسط یونسکو به عنوان میراث جهانی معرفی شد. از سال 1997، دومینیکا به طور فعال در تصمیم جهانی «دنیای سبز» شرکت کرده است تا الگویی برای اکوتوریسم را در این جزیره بسازد.

مزایای امور تجاری تابعیت دوگانه دومینیکا

دولت دومینیکا برای کارآفرینانی که مایل به اخذ پاسپورت دومینیکا و یا پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور هستند، تعدادی از مشوق‌های مالی و دیگر مشوق ها را ارائه می دهد. اینها شامل بخشش های سخاوتمندانه مالیاتی، تعرفه ساده‌سازی فرایندهای واردات و امور مالیاتی است. لیست مختصری از مزایای امور تجاری در ادامه آمده است:

 • مالیات حداقل، بدون در نظر گرفتن میزان ثروت، هدیه، ارث، درآمد خارجی یا مالیات بر سود سرمایه و مالیات بر درآمد شخصی برای ساکنین؛
 • دومینیکا معاهدات مالیاتی مضاعفی با ایالات‌متحده و با ۱۵ کشور حوزه دریای کارائیب و عضو اتحادیه CARICOM را امضا کرده است؛
 • هیچ محدودیتی برای بازگشت سرمایه و سرمایه وارداتی وجود ندارد؛
 • بسته‌های تشویقی سخاوتمندانه شامل مشوق‌های مالیاتی شرکت‌ها، معافیت کامل از عوارض واردات، مزایای کاهش مالیات و کمک‌هزینه صادرات می باشد؛
 • بهتر است بدانید واحد پول دومینیکا، دلار شرق کارائیب (XCD) می باشد که با نرخ ثابت به دلار آمریکا بسیار هماهنگ است؛
 • امکان عوارض مجانی یا دیوتی فری برای چندین بازار در سراسر کارائیب.

با داشتن تابعیت دوگانه، شما می توانید همزمان پاسپورت اول و پاسپورت دوم خود را داشته باشید و هیچ اجباری به زندگی در دومینیکا نخواهید داشت. در صورت دریافت تابعیت از طریق سرمایه گذاری از مشوق های مالیاتی شرکت ها و معافیت کامل از عوارض واردات برخوردار خواهید بود.

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا

با توجه به متغیر بودن روابط و ضوابط کشورها با یکدیگر، تعداد مقصدهایی که بدون ویزا با هر گذرنامه‌ای می‌توان به آنها سفر کرد، هر سال متفاوت خواهد بود. در رتبه‌بندی اخیر پاسپورت‌های کشورهای دنیا، دومینیکا با کسب رتبه 37 و اجازه سفر به 139 کشور بدون ویزا (یا ویزای فرودگاهی) نسبت به سال‌های گذشته در این آمار سیرصعودی داشته است.

با خرید پاسپورت دومینیکا به کشورهایی می توان سفر کرد که در حوزه شینگن (26 کشور) هستند، انگلستان، هنگ‌کنگ و قبرس مهمترین مقصدهایی می‌باشند که با پاسپورت دومینیکا می‌توان بدون اخذ ویزا به آنها سفر کرد.

ارزش پاسپورت دومینیکا

همان‌طور که پیش از این ذکر شد، پاسپورت کشورها را بر اساس قدرت آنها ارزش‌گذاری می‌کنند. این ارزش‌گذاری بر اساس توانایی شهروندان یک کشور برای سفر بدون ویزا به سایر کشورها مشخص و معلوم می‌شود. ارزش پاسپورت دومینیکا با رتبه 37 جهانی نشان از آن دارد که وضعیت مناسبی را در بین 191 کشور دنیا داراست. روابط دیپلماسی و کیفیت زندگی مناسب در یک کشور می‌تواند رتبه و ارزش پاسپورت آن کشور را افزایش دهد.

مزایا و ارزش پاسپورت دومینیکا

هزینه پاسپورت دومینیکا

مبلغ پرداختی هزینه پاسپورت دومینیکا شامل دو بخش است؛ بخش اول مربوط به هزینه حقوقی و وکالت پرونده است. این مبلغ توسط وکیل (در ایران و دومینیکا) برای به انجام رساندن پرونده دریافت خواهد شد. بخش دوم مربوط به سرمایه اصلی و هزینه‌های دولتی است. مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط متقاضی پاسپورت بسته به انتخاب دو گزینه خرید پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک یا اهدای پول متفاوت است. در ادامه هر دو گزینه را به طور کامل شرح خواهیم داد.

اهدای پول و هزینه پاسپورت دومینیکا

در این حالت، سرمایه‌گذار با اهدای پول به دولت دومینیکا، هزینه پاسپورت دومینیکا را به طور کامل پرداخت کرده و پاسپورت این کشور را دریافت خواهد کرد. بدیهی است که این مبلغ غیرقابل بازگشت می‌باشد. پرداخت پول اهدایی به شرح زیر است:

 • برای فرد مجرد ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
 • برای متقاضی اصلی و همسرش ۱۷۵ هزار دلار آمریکا
 • برای متقاضی اصلی، همسر وی و یک فرزند ۲۰۰ هزار دلار آمریکا

با افزایش هر نفر به پرونده، هزینه پاسپورت دومینیکا قدری بیشتر خواهد شد، برای مثال در حدود ۲۵ هزار دلار آمریکا به میزان اهدای پول فوق اضافه خواهد شد. هزینه دیگر، مبلغی است که در صورت تأیید و قبول درخواست متقاضی به عنوان «هزینه دولتی» اخذ خواهد شد و به شرح زیر است:

 • برای فرد مجرد ۲۵ هزار دلار آمریکا
 • برای متقاضی اصلی و همسرش ۳۵ هزار دلار آمریکا
 • برای یک خانواده تا ۴ نفر (متقاضی اصلی و حداکثر ۳ وابسته خانوادگی) ۳۵ هزار دلار آمریکا
 • برای یک خانواده تا ۶ نفر (متقاضی اصلی و حداکثر ۵ وابسته خانوادگی) ۵۰ هزار دلار آمریکا
 • برای خانواده‌ای حداقل هفت نفره یا بیشتر (متقاضی اصلی و حداکثر ۶ وابسته خانوادگی) ۷۰ هزار دلار آمریکا

در آخر، مبالغی نیز با عنوان «هزینه‌های اضافه» که به شرح ذیل است، دریافت می‌گردد:

 • هزینه بررسی پرونده: ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر
 • هزینه ارزیابی و راستی‌آزمایی پرونده: ۷۵۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و ۴۰۰۰ دلار برای هر فرد بالای ۱۶ سال در پرونده
 • هزینه صدور پاسپورت: ۱۲۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر

پرداخت هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک

سرمایه‌گذار می‌بایست یک ملک تأیید شده از سوی دولت دومینیکا را به ارزش حداقل ۲۰۰ هزار دلار آمریکا خریداری نماید و هزینه خرید پاسپورت دومینیکا را به این شکل بپردازد. هزینه دیگر، مبلغی است که در صورت تأیید و قبول درخواست متقاضی به عنوان «هزینه دولتی» اخذ خواهد شد و به شرح زیر است:

 • برای فرد مجرد ۲۵ هزار دلار آمریکا
 • برای متقاضی اصلی و همسرش ۳۵ هزار دلار آمریکا
 • برای یک خانواده تا ۴ نفر (متقاضی اصلی و حداکثر ۳ وابسته خانوادگی) ۳۵ هزار دلار آمریکا
 • برای یک خانواده تا ۶ نفر (متقاضی اصلی و حداکثر ۵ وابسته خانوادگی) ۵۰ هزار دلار آمریکا
 • برای خانواده‌ای حداقل هفت نفره یا بیشتر (متقاضی اصلی و حداکثر ۶ وابسته خانوادگی) ۷۰ هزار دلار آمریکا

در آخر، مبالغی نیز با عنوان «هزینه‌های اضافه» برای پرداخت هزینه پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک وجود دارند که به شرح ذیل است، دریافت می‌گردد:

 • هزینه بررسی پرونده: ۱۰۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر
 • هزینه ارزیابی و راستی‌آزمایی پرونده: ۷۵۰۰ دلار آمریکا برای متقاضی اصلی و ۴۰۰۰ دلار برای هر فرد بالای ۱۶ سال در پرونده
 • هزینه صدور پاسپورت: ۱۲۰۰ دلار آمریکا برای هر نفر

روش‌های دریافت پاسپورت دومینیکا

برای اخذ پاسپورت دومنیکا چند راه وجود دارد که در ادامه به انها اشاره کرده و هریک را به طور کامل توضیح خواهیم داد. پس با ما همراه باشید و هر سوالی برایتان پیش امد از متخصصین اندویزا بپرسید تا در اولین فرصت به سوالات شما پاسخ دهند.

خرید پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک

متقاضیان خرید پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک در صورت تمایل می‌توانند ملک و مستغلاتی را که دولت دومینیکا آن را تأیید نموده، با ارزش حداقل 200 هزار دلار آمریکا خریداری نمایند. این ملک باید برای حداقل 3 سال توسط متقاضی خرید پاسپورت دومینیکا حفظ شود. در صورتی که ملک برای 5 سال فروخته نشود، همچنین می‌توان آن را در معرض فروش برای درخواست‌کننده دیگری جهت دریافت پاسپورت قرار داد.

اخذ پاسپورت از طریق اهدای پول

برای اخذ پاسپورت می‌توان از طریق اهدای پول نیز اقدام نمود. بدیهی است که مبلغ پرداخت‌شده غیرقابل برگشت بوده و در اختیار دولت دومینیکا برای توسعه اقتصادی این جزیره قرار خواهد گرفت. بنابراین، تفاوت اصلی اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک و اهدای پول این می‌باشد که در صورت انتخاب گزینه خرید ملک سرمایه متقاضی حفظ شده و در آینده قابل بازگشت خواهد بود.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج

هر فردی که تابعیت دومینیکا را ندارد، در صورت ازدواج با یک تبعه دومینیکا پس از 6 ماه از زمان ازدواج می‌تواند برای اخذ شهروندی دومینیکا درخواست بدهد. با این حال، برای رسیدن به پاسپورت دومینیکا باید 3 سال را در این جزیره اقامت داشته باشد. مکان وقوع ازدواج برای اخذ پاسپورت دومینیکا اهمیتی نخواهد داشت. متقاضی اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق ازدواج باید مدارک معتبر و ترجمه‌شده دال بر ازدواج خود را به اداره مهاجرت این جزیره تحویل داده تا فرآیند بررسی پرونده‌اش آغاز شود.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق تولد

هر فردی که از والدین دومینیکایی در داخل خاک دومینیکا به دنیا آمده باشد به طور خودکار شهروند این کشور به حساب می‌آید. همچنین، بچه‌هایی که از والدین خارجی در خاک این جزیره متولد می‌شوند نیز با ثبت گواهی تولد می‌توانند پاسپورت را دریافت نمایند. به علاوه، فرزندان زیر 18 ساله‌ که از سوی والدینی با تابعیت دومینیکا به فرزندخواندگی پذیرفته شده‌اند، طبق شرایطی می‌توانند پاسپورت دومینیکا را اخذ کنند.

پاسپورت دومینیکا با سرمایه گذاری

مدارک اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش فرآیند اخذ پاسپورت، جمع‌آوری مدارک لازم از سوی متقاضی می‌باشد. لازم به ذکر است که هرگونه اشتباه و عدم صداقت در این مرحله ممکن است به رد پرونده از سوی اداره مهاجرت دومینیکا بی‌انجامد. تمامی مدارک درخواستی باید به زبان انگلیسی ترجمه رسمی شده و وزارت دادگستری و امور خارجه نیز آنها را تأیید نمایند. مدارک مورد نیاز برای خرید پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری به شرح ذیل می‌باشد:

 • ترجمه رسمی تمامی صفحات شناسنامه متقاضی اصلی و خانواده‌اش
 • کپی رنگی از تمامی صفحات پاسپورت‌ فعلی و پاسپورت‌ قبلی متقاضی اصلی
 • ترجمه رسمی سند ازدواج
 • ترجمه رسمی گواهی عدم سوء‌پیشینه افراد بالای 16 سال پرونده
 • ترجمه رسمی گواهینامه رانندگی متقاضی اصلی و همسرش
 • ترجمه رسمی کارت ملی متقاضی اصلی و همسرش
 • ترجمه رسمی گواهی پایان خدمت متقاضی اصلی (در صورت مذکر بودن)
 • ترجمه رسمی گواهی تأیید آدرس منزل (قبض تلفن)
 • 8 عدد عکس پاسپورتی برای تمامی اعضای خانواده
 • ترجمه رسمی مدرک تحصیلی متقاضی اصلی
 • آزمایش HIV (به لاتین) برای تمامی اعضای بالای 12 سال
 • آزمایش خون و اوره (به لاتین) برای تمامی اعضای خانواده
 • در صورت کارمند بودن: ترجمه رسمی گواهی شغلی؛ با ذکر حقوق و دریافتی و سابقه کار ممهور به مهر محل کار متقاضی اصلی
 • در صورت داشتن کسب‌وکار شخصی: ترجمه رسمی روزنامه رسمی (یا جواز کار)، آگهی تأسیس و آگهی تغییرات متقاضی اصلی
 • موجودی و پرینت گردش 12 ماهه حساب یا حساب‌های بانکی متقاضی اصلی به لاتین
 • رزومه کاری متقاضی اصلی به زبان انگلیسی

لازم به ذکر است که مدارک خرید ملک (در صورت انتخاب گزینه سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک) و نامه رسمی به وزیر مهاجرت دومینیکا نیز پس از تأیید مدارک فوق‌الذکر به آن کشور ارسال خواهد شد.

مراحل دریافت پاسپورت دومینیکا

برای آغاز فرآیند خرید پاسپورت دومینیکا ابتدا می‌بایست با وکلای مجرب مهاجرت مشاوره و مشورت نمود تا بهترین گزینه بسته به شرایط متقاضی انتخاب شود. وکلای مجرب «EndVisa» برای هرگونه راهنمایی به سرمایه‌گذاران محترم مشاوره ارائه خواهند نمود. پس از انتخاب گزینه سرمایه‌گذاری از سوی متقاضی و تأیید شرایط از طرف وکیل، مدارک به صورت کامل جمع‌آوری و ترجمه می‌شوند. بعد از آن، فرم‌های اطلاعات شخصی و مالی سرمایه‌گذار و خانواده‌اش توسط وکیل تکمیل و آماده ارسال خواهند شد.

در قدم بعدی، سرمایه مربوط به اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق خرید ملک یا مبلغ اهدای پول به صورت حواله به وکلای مطمئن در دومینیکا ارسال و تأییدیه آن دریافت می‌گردد. پس از این مرحله، مدارک و رسید دریافتی از دومینیکا به صورت فیزیکی به آن کشور فرستاده شده تا بررسی روی پرونده آغاز شود. مدت زمان بررسی درخواست تا پاسخ دولت دومینیکا به پرونده متقاضی حدوداً بین 4 تا 6 ماه طول خواهد کشید. در نهایت نیز در صورت قبول درخواست از سوی اداره مهاجرت دومینیکا پاسپورت متقاضی و خانواده او با پست برای آنها ارسال خواهد شد. در ادامه مرحله به مرحله دریافت این پاسپورت را توضیح خواهیم داد.

 1. مرحله ۱: انتخاب یک نماینده معتبر: اولین قدم برای درخواست تابعیت، انتخاب نماینده از لیست نمایندگان معتبری است که معرفی شده‌اند. اینها افرادی هستند که توسط واحد سرمایه‌گذاری به طور رسمی توسط اداره تابعیت دومینیکا پذیرفته شده‌اند و به آنها اجازه داده شده که از طرف متقاضی اصلی و از طریق درخواست سرمایه‌گذاری، نسبت به شهروندی او اقدام کنند و برای وی پاسپورت دومینیکا دریافت نمایند. نمایندگان مجاز و معتبر تنها افرادی هستند که می توانند درخواست های مربوط به شهروندی با سرمایه گذاری را ارائه کنند و تابعیت دومینیکا توسط واحد سرمایه گذاری (CBIU) ارسال مستقیم متقاضی را قبول نمی کند.
 2. مرحله ۲: تماس با نماینده معتبر: تماس با نماینده معتبری که انتخاب کردید، به شما امکان می دهد تا درباره بهترین روش تهیه مستندات مورد نیاز برای ارسال اسناد خود به CBIU جویا شوید. شما باید برای دریافت پاسپورت دومینیکا تمام فرم‌های رسمی را تکمیل کنید، در معاینه پزشکی شرکت کنید و برخی از اسناد پشتیبان خاصی را برای برنامه CBI خود بدست آورید. کلیه این مستندات باید به زبان انگلیسی و با تایید دفتر اسناد رسمی و قانونی انجام شود. اگر در حال خرید ملک هستید، این امر از طریق توافق نامه خرید و فروش انجام پذیر است.
 3. مرحله ۳: بررسی های سوابق: برای تأیید اطلاعاتی که ارائه داده‌اید، باید درخواست و سوابق شما دقیقا بررسی شود. پرونده شما توسط CBIU به دقت بررسی شده و طی گزارشی توصیه‌ای را در مورد درخواست شما به دولت ارائه می¬دهد. سپس نامه‌ای را از طریق نماینده مجاز خود دریافت خواهید کرد که وضعیت درخواست شما مبتنی بر دریافت پاسپورت دومینیکا را به شما اطلاع می دهد. به این مضمون که آیا این موفقیت آمیز بوده، یا برای پردازش بیشتر به تأخیر انداخته شده یا رد شده است. با اخذ پاسپورت دومینیکا گذشته از زندگی در یک کشور زیبای صلح‌آمیز، از مزایای شهروندی دومینیکا، دارا بودن تابعیت چندگانه و داشتن حق کار و پرداخت حداقل مالیات برخوردار خواهید شد. در ادامه از مزایای زندگی در دومینیکا اطلاع خواهید یافت.
 4. مرحله ۴: مباحثه بیشتر با دومینیکا: وقتی تمام فرم‌های شما تکمیل شد و تمام اسناد جمع آوری گردید، نماینده مجاز شما درخواست شما را به CBIU ارسال می¬کند و از طرف شما با آنها ارتباط برقرار می نماید. نماینده مجاز در کلیه پرس و جوها شرکت خواهد کرد یا سؤالاتی که CBIU ممکن است در این مدت داشته باشد، پاسخ خواهد داد. برخلاف سایر کشورهایی که برنامه های CBI را ارائه می دهند، در حال حاضر برای اخذ پاسپورت دومینیکا نیازی به مصاحبه اجباری ندارد، اگرچه دولت ممکن است بنا به صلاحدید خود از متقاضی این درخواست را بنماید.
 5. مرحله ۵: تایید نهایی و پرداخت: اگر برنامه شما به صورت اصولی تأیید شود، نامه CBIU به شما اطلاع می دهد كه باقیمانده مبالغ هزینه را برای انتخاب صندوق سرمایه گذاری اقتصادی یا از طریق خرید املاك و مستغلات اقتصادی پرداخت یا تکمیل كنید. پس از دریافت اثبات پرداخت، CBIU گواهی ثبت نام شما را صادر می کند، که نشانگر تابعیت شما است و می تواند توسط خود شما یا نماینده مجاز شما برای اخذ پاسپورت دومینیکا استفاده شود.

برای دریافت پاسپورت دومینیکا، از طریق نمایندگی های معتبر اقدام کنید. نمایندگی مجاز گذشته از دادن مشاوره های گوناگون در روند پیشبرد کارها، تمامی مراحل اجرای کار را طبق برنامه وظایف خود از جانب شما به انجام خواهد رساند. دریافت شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری فقط از طریق نمایندگی امکان‌پذیر است.

مشاوره خرید پاسپورت دومینیکا

با توجه به مطالب شرح داده شده فوق، می‌توان به این نتیجه رسید که فرآیند پیچیده و حقوقی اخذ پاسپورت دومینیکا تنها در صورتی به نتیجه می‌رسد که کارشناسان باتجربه آن را بر عهده بگیرند. شرکت حقوقی و مهاجرتی «اندویزا» با وکلای مجرب خود و همچنین تجربه‌ای چندین‌ساله در امور اقامت و مهاجرت، با قبول پرونده شما مطمئن‌ترین و سریع‌ترین مسیر را برای رسیدن به پاسپورت دومینیکا برای شما خواهد پیمود.

پاسخ به پرسش های کاربران در مورد پاسپورت دومنیکا

کشورهای بدون ویزا با پاسپورت دومینیکا کدامند؟

با خرید این پاسپورت می توان به کشورهایی رفت که در حوزه ی شینگن هستند؛ مثل انگلستان، هنگ‌کنگ، قبرس و …

هزینه پاسپورت دومنیکا چقدر است؟

شامل هزینه های حقوقی و مبلغ سرمایه‌گذاری شده توسط متقاضی پاسپورت است که هر هرکدام به طور مفصل در این مقاله شرح داده شده اند.

چطور این پاسپورت را بگیریم؟

از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک، اهدای پول، و یا از طریق ازدواج و تولد فرزند. برای اطلاع دقیق از شرایط با کارشناسان اندویزا تماس بگیرید.