برای اخذ اقامت سرمایه گذاری کشور دیگر و یا اخذ پاسپورت و شهروندی یک کشور، در حال حاضر بهترین گزینه اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری می‌باشد. بسیاری از سرمایه‌گذاران از سرتاسر دنیا به دلایل مختلف برای زندگی، کار یا حتی آزادی در سفر کردن‌شان اقامت و در نهایت پاسپورت کشوری دیگر را از طریق گذاشتن سرمایه خود در آن کشور برای خود و خانواده‌شان کسب می‌کنند.

کشورهایی که با سرمایه‌گذاری اقامت می‌دهند

مهاجرت همواره بخشی از زندگی انسان از آغاز تا کنون بوده است. شاید در سال‌های دور اقامت سرمایه گذاری به راحتی انجام می‌پذیرفته است، اما چند دهه‌ای می‌شود که کشورهای پیشرفته با استانداردهای بالای زندگی، شرایط سخت و پیچیده‌ای را برای اخذ شهروندی خود پیش پای متقاضیان مهاجرت قرار داده‌اند. یکی از این شرایط جذب سرمایه خارجی و ورود افراد سرمایه‌دار از کشورهای دیگر است تا با ورود آنها به اقتصاد کشور کمک شود. همواره، کشورهایی که برنامه‌های اقامتی از طریق سرمایه‌گذاری را ارائه می‌دهند بسته به نیاز آن کشورها متفاوت است. برخی از این کشورها فقط چند سال چنین برنامه‌هایی را اجرا کرده و سپس متوقف می‌کنند.

در حال حاضر، در سال 2020، همچنان کشورهایی وجود دارند که شهروندی خود را به افراد خارجی می‌دهند که با شرایط و ضوابط مشخصی در آن کشور سرمایه‌گذاری نمایند. این کشورها اغلب در قاره اروپا و آمریکا به چشم می‌خورند. در بین کشورهای اروپایی که همچنان برنامه‌های اقامت سرمایه گذاری دارند، می‌توان به اسپانیا، یونان، پرتقال، مالتا، قبرس اروپایی و بلغارستان اشاره کرد. در قاره آمریکا نیز خود کشور آمریکا، کانادا و برخی از جزایر حوزه کارائیب از قبیل؛ دومینیکا، گرانادا، سنت لوسیا و آنتیگوا در حال حاضر برنامه‌های اقامتی خاص خود را دارند. البته، در آسیا نیز کشورهایی به چشم می‌خورند که با سرمایه‌گذاری در آنها بتوان شهروندی آنها را کسب نمود. شاید ترکیه و تایلند محبوب‌ترین مقاصد سرمایه‌گذاران در آسیا باشند. ما در مطلبی اطلاعات کاملی در مورد اخذ پاسپورت ترکیه نوشته ایم، شما میتوانید با مراجعه به این صفحه اطلاعات کاملی در این حوزه به دست آورید. در ادامه به کشورهای محبوب سرمایه‌گذاران برای اخذ پاسپورت اشاره کرده و مختصری درباره برنامه اقامتی آنها توضیح خواهیم داد.

اقامت سرمایه گذاری در کشور آمریکا

در شرایط موجود و مسیرهای رسیدن به اقامت سرمایه گذاری آمریکا، ویزای EB-5 بهترین گزینه موجود می‌باشد. عدم پیچیدگی و فرآیند مشخص این برنامه اقامتی، آن را بین سرمایه‌گذاران خارجی محبوب کرده است. ویزای EB-5 در سال 1990 برای اولین بار توسط مجلس ایالات متحده آمریکا تصویب شد و طی قوانین مربوط به آن اعلام شد که هر فرد سرمایه‌گذار خارجی با رعایت ضوابط و شرایطی و نیز با صرف هزینه‌ای مشخص در خاک ایالات متحده می‌تواند اقامت سرمایه‌گذری آمریکا را به دست آورد. به فرد سرمایه‌گذار در صورت انجام شرایط تعیین شده اقامت دائم آمریکا که «گرین کارت» نیز نامیده می‌شود، اعطا خواهد شد. با این حال، برای رسیدن به اقامت آمریکا از این روش، مسیر ساده‌ای پیش پای متقاضی نخواهد بود.

مراحل اخذ ویزای سرمایه‌گذاری آمریکا پیچیده و زمان‌بر خواهد بود. اجرای تمامی ضوابط مشخص شده از سوی دولت آمریکا است که در نهایت متقاضی را به اقامت دائم این کشور خواهد رساند. عدم رعایت شرایط و ضوابط ذیل در هر مرحله باعث رد پرونده وی خواهد شد.

در قدم اول، سرمایه‌گذار خارجی ابتدا باید پروژه متناسب با شرایط خود را انتخاب نماید. این پروژه‌ها که از سوی مراکز ایالات محلی حمایت می‌شوند، در دسترس سرمایه‌گذاران قرار دارند. چنین گزینه‌هایی بر اساس شرایط مناطقی انتخاب می‌گردند که نیاز به ایجاد شغل و پیشرفت در آنها احساس می‌شود. در این مرحله دو انتخاب پیش روی متقاضی قرار خواهد داشت تا از بین آنها یکی را گزینش کند:

 1. تأسیس یک شرکت آمریکایی؛ در این گزینه اخذ اقامت سرمایه گذاری سرمایه‌گذار می‌تواند مبلغ 1.8 میلیون دلار آمریکا را در یک کسب‌وکار تازه تأسیس در هر کجای کشور آمریکا هزینه کند و یا مبلغ 900 هزار دلار امریکا را در کسب‌وکاری سرمایه‌گذاری کند که توسط دولت انتخاب شده و معمولاً در مناطق روستایی یا کمتر توسعه یافته قرار داشته باشد. همچنین سرمایه‌گذار مؤظف است که حداقل 10 کارمند آمریکایی مورد تأیید را به صورت مستقیم از شرکت خود استخدام نماید. در نهایت، متقاضی اخذ اقامت سرمایه گذاری آمریکا باید به صورت دائم کسب‌وکار خود را مدیریت نماید.
 2. سرمایه‌گذاری در یک منطقه محلی؛ مناطق محلی یا کمتر توسعه یافته به مناطقی گفته می‌شود که اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا بر اساس نیاز آنها را انتخاب کرده و در اختیار سرمایه‌گذاران خارجی قرار می‌دهد، تا آنها با صرف هزینه بتوانند موجب پیشرفت این مناطق شوند. با انتخاب این گزینه، متقاضی می‌بایست مبلغ حداقل 900 هزار دلار امریکا را در مناطق از پیش تعیین شده سرمایه‌گذاری کند. همچنین استخدام 10 کارمند آمریکایی به صورت تمام‌وقت، دیگر شرط ضروری برای این برنامه می‌باشد. اما، سرمایه‌گذار با انتخاب این گزینه مؤظف نخواهد بود به صورت دائم بالای سر کسب‌وکار خود باشد.

لازم به ذکر است که پروژه‌های انتخابی توسط اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا می‌تواند هر گونه پروژه ساخت‌وسازی را شامل گردد. برای مثال، ساخمان‌سازی جهت توسعه مناطق روستایی، احداث مراکز گردشگری و یا توسعه آنها و نیز تأسیس مراکز آموزشی در ایالات مختلف آمریکا می‌تواند جزو پروژه‌های در دسترس سرمایه‌گذار خارجی باشد.

بدیهی است که انتخاب متقاضی اقامت سرمایه گذاری آمریکا در هر یک از پروژه‌ها و حاشیه امن سود آن به عهده خود سرمایه‌گذار بوده و دولت آمریکا برای هیچ‌کدام از گزینه‌های پیشنهادی خود سود و زیانی را پیش‌بینی نخواهد نمود. به طور کلی برنامه ویزای EB-5 بیشتر از سوددهی مسیری برای اخذ اقامت آمریکا در نظر گرفته می‌شود.

قدم دوم پس از انتخاب پروژه، عرضه یک درخواست با نام I-526 به اداره مهاجرت آمریکا می‌باشد. این بخش مهم از فرآیند اخذ اقامت بهتر است توسط وکلای مجرب مهاجرت انجام بپذیرد. مجموعه «EndVisa» با دارا بودن سال‌ها تجربه پرونده‌های حقوقی مهاجرتی در راستای اطمینان بیشتر متقاضی در خدمت سرمایه‌گذاران ایرانی خواهد بود. درخواست I-526 شامل موارد مهمی از شرایط متقاضی سرمایه‌گذار خواهد بود:

 • متقاضی ویزای EB-5 باید سرمایه خود را با شواهد به دست آوردن قانونی آن به اداره مهاجرت امریکا نشان دهد.
 • طرح تجاری جهت سرمایه‌گذاری در پروژه‌های انتخابی توسط دولت آمریکا باید ارائه شود.
 • متقاضی باید بپذیرد که سرمایه وی تحت وضعیت اقتصادی پروژه قرار داشته و تضمینی بر بازگشت کل سرمایه به او وجود نخواهد داشت.
 • همچنین سرمایه‌گذار باید تضمین دهد که مبلغ 900 هزار دلاری که پذیرفته است در مناطق تعیین شده در خاک آمریکا هزینه کند را هنگام اعلام اداره مهاجرت و سر وقت به پروژه تزریق کند.

مرحله سوم و پس از پذیرش درخواست I-526 از سوی اداره مهاجرت و شهروندی آمریکا اخذ اقامت آمریکا به متقاضی و خانواده وی می‌باشد. دقت کنید که این اقامت پس از دو سال تحت شرایط خاصی به اقامت دائم برای سرمایه‌گذار تبدیل خواهد شد.

مرحله نهایی برای اخذ دائم اقامت سرمایه گذاری آمریکا پس از دو سال اقامت اولیه فرا می‌رسد. در صورتی که متقاضی اقامت آمریکا تمامی ضوابط و شرایط تعیین شده را رعایت نماید، با اخذ اقامت دائم آمریکا یا همان گرین کارت می‌تواند از تمامی مزایای زندگی و کار در کشور آمریکا برای خود و خانواده‌اش بهره ببرد.

اقامت سرمایه گذاری در کشور پرتغال

بر اساس قانونی که در سال 2013 به تصویب پارلمان پرتغال رسید، با سرمایه‌گذاری افراد خارجی در این کشور می‌توان اقامت سرمایه گذاری را کسب نمود. چند گزینه برای اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری پیش پای متقاضی است:

اقامت پرتغال با خرید ملک

با خرید یک ملک در کشور پرتغال، می‌توان سریعاً برای اقامت سرمایه گذاری درخواستی ارائه کرد. در حال حاضر با اقبال سرمایه‌گذاران خارجی به خرید املاک و مستغلات در این کشور، این بازار رونق و سودآوری مناسبی پیدا کرده است. در ابتدا و پس از خرید ملک، ویزای اقامتی یکساله به خریدار داده خواهد شد. و در صورت حفظ این ملک توسط سرمایه‌گذار پس از یک سال در دو نوبت ویزاهای دو ساله اقامتی به او تعلق می‌گیرد. پس از 5 سال حفظ سرمایه در کشور پرتغال، سرمایه‌گذار می‌تواند ویزای دائم پرتغال را کسب نموده و به فاصله 1 تا 2 سال بعد از آن شهروند این کشور شده و پاسپورت پرتغال را اخذ نماید.

سرمایه‌گذار این اختیار را خواهد داشت تا ملک خود را حین تملک خود بر آن اجاره داده و از آن سودآوری کند. در مدت زمانی که ملک به سرمایه‌گذار تعلق دارد، او می‌تواند با حضوری حداقل 7 روز در سال و پس از 5 سال به اقامت دائم پرتغال برسد. سه گزینه برای خرید ملک با تفاوت قیمت و شرایط در اختیار سرمایه‌گذار وجود دارد که با خرید یکی از آنها اقامت پرتغال را می‌تواند اخذ نماید:

 1. متقاضی اقامت سرمایه گذاری می‌تواند یک ملک را با ارزش حداقل 500 هزار یورو یا بیشتر خریداری نماید. در این گزینه اهمیتی ندارد ملک خریداری شده کجای کشور پرتغال و در چه شهری قرار دارد.
 2. متقاضی می‌تواند یک ملک را با ارزش حداقل 350 هزار یورو یا بیشتر خریداری کرده، به شرط آنکه از ساخت این ملک بیش از 30 سال گذشته باشد و یا در حومه شهر قرار گرفته باشد.
 3. متقاضی می‌تواند هر دو گزینه بالا را در مناطق کم‌جمعیت کشور پرتغال انتخاب کند و 20 درصد از هزینه‌های خود بکاهد. بدین صورت برای گزینه اول فقط 400 هزار یورو و برای گزینه دوم 280 هزار یورو پرداخت خواهد کرد.

لازم به ذکر است که سرمایه‌گذار می‌تواند پس از 5 سال بعد از خرید ملک، آن را به فروش رسانده و سرمایه خود را کامل پس بگیرد. این عمل وی تأثیر منفی بر روند اخذ پاسپورت و شهروندی پرتغال نخواهد گذاشت.

اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی

این برنامه اقامت سرمایه گذاری که با عنوان‌های اقامت بازنشستگی و خودحمایتی نیز شناخته می‌شود، به افراد خارجی که درآمد مکفی در کشور زادگاه خود دارند اجازه می‌دهد با ارائه مدارک معتبر اقامت پرتغال را به دست آورند. اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی زیرشاخه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد، با این‌که هیچ سرمایه قابل ملاحظه‌ای در ابتدای امر برای کسب اقامت لازم نیست.

برای اقدام این برنامه متقاضی تنها می‌بایست ثابت کند که هزینه زندگی و امرار معاش خود و خانواده‌اش را می‌تواند بدون کار کردن در کشور پرتغال تأمین نماید. مقدار درآمدی که فرد درخواست‌کننده باید نشان دهد، 9000 یورو درآمد سالیانه است. این مقدار برای همسر وی 4500 یورو و برای هر فرزند زیر 21 سال برابر با 3000 یورو خواهد بود. بدیهی است صرف نشان دادن این درآمد سالیانه اخذ اقامت پرتغال از طریق تمکن مالی حتمی نبوده و بستگی به نظر مسئولان بررسی پرونده در اداره مهاجرت پرتغال خواهد داشت. لازم به ذکر است که با این که نام این برنامه اقامت بازنشستگی می‌باشد، متقاضیان آن برای اخذ اقامت هیچ‌گونه محدودیت سنی نخواهند داشت.

اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت

برنامه اقامت پرتغال از طریق ثبت شرکت که با عنوان‌های برنامه کارآفرینی یا ویزای D2 نیز نامیده می‌شود، تحت برنامه‌ اقامت پرتغال از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد.
این برنامه اقامتی به افراد خارج از اتحادیه اروپا و حوزه شینگن اجازه می‌دهد تا در صورت تأسیس یک کسب‌وکار شخصی اقامت پرتغال را به دست آورند. برای اخذ اقامت پرتغال از این روش لزوماً نیازی به راه‌اندازی یک کسب‌وکار بزرگ با استخدام ده‌ها کارمند نمی‌باشد. تمام کاری را که باید انجام دهید این است که به دولت پرتغال به طور مستدل نشان دهید یک برنامه منطقی و مشخص برای اجرا در خاک این کشور خواهید داشت، مهم نیست بیزینس ارائه شده از طرف شما کوچک باشد یا متوسط و یا بزرگ. و نیز این کسب‌وکار در چه زمینه‌ای باشد. به طور خلاصه، مواردی را که باید برای اخذ اقامت سرمایه گذاری به دولت پرتغال نشان داده و آنها را ثابت کنید از قرار زیر است:

 • مدارکی دال بر قابل انجام بودن کسب‌وکار پیشنهادی از طرف شما
 • ارائه یک طرح تجاری مطمئن و یکپارچه
 • اثبات مفید فایده بودن برای جامعه در پرتغال
 • نامه‌ای مبنی بر دلایل منطقی انتخاب کشور پرتغال برای تأسیس کسب‌وکار و کارآفرینی

اقامت سرمایه گذاری در کشور کانادا

طی سالیان گذشته بسیاری از سرمایه‌گذاران خارجی از طریق دریافت اقامت سرمایه گذاری در خاک کانادا به همراه خانواده خود به اقامت این کشور رسیده‌اند و در نهایت تابعیت کانادا را نیز به دست آورده‌اند. در گذشته، برنامه‌های سرمایه‌گذاری کانادا شامل برنامه‌های فدرال و استانی بود. اکنون این برنامه‌ها فقط به سرمایه‌گذاری در ایالت کبک، ثبت شرکت و نیز برنامه‌های کارافرینی محدود شده است. شرایط عمومی اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری به طور کلی موارد زیر را شامل می‌شود:

 • دارار بودن پاسپورت معتبر
 • عدم سوءپیشینه در کشور زادگاه
 • رسیدن به سن قانونی برای متقاضی اصلی
 • دارا بودن سرمایه کافی برای سرمایه‌گذاری در کانادا که حداقل آن توسط دولت کانادا تعیین خواهد شد
 • نشان دادن تجربه کاری مرتبط با کسب‌وکاری که در کشور کانادا قرار است تأسیس شود

لازم به ذکر است که متقاضی اخذ اقامت سرمایه گذاری در کانادا نمی‌تواند تمامی سرمایه خود را در این کشور به کار گیرد. او حداکثر دو سوم از دارایی خود را سرمایه‌گذاری کرده ولی تمام دارایی خود را باید به دولت کانادا نشان دهد.

با توجه به مطلب ذکر شده فوق، در حال حاضر تنها گزینه سرمایه‌گذاری منجر به اقامت مستقیم کانادا مختص ایالت کبک می‌باشد. دو گزینه ثبت شرکت و کارآفرینی (به جز ایالت نیو برانزویک) ضوابط خاص خود را دارند که در ادامه توضیح خواهیم داد. متقاضیان سرمایه‌گذاری در ایالت کبک بر اساس 6 عامل که توسط دولت کبک معین شده است رتبه‌بندی و مورد پذیرش قرار خواهند گرفت. کسب حداقل 40 امتیاز برای سرمایه‌گذار لازم است که اجباراً 10 امتیاز آن مربوط به سابقه مدیریتی و 25 امتیازش متعلق به میزان سرمایه متقاضی می‌باشد.

حداقل سرمایه برای کسب اقامت سرمایه گذاری از طرف یک سرمایه‌گذار خارجی و از طریق برنامه اقامتی کبک 1،200،000 دلار کانادا می‌باشد. ذکر این نکته ضروری است که این میزان سرمایه نباید تمامی دارایی متقاضی باشد و وی می‌بایست حداقل 2،000،000 دلار کانادا از دارایی خالص خود را به دولت کبک نشان دهد. برای اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه‌گذاری در حال حاضر، در سال 2020، دولت کانادا سه گزینه در اختیار متقاضیان گذاشته است. روش سرمایه‌گذاری برای اقامت کانادا در ایالت کبک، راه‌اندازی یک کسب‌وکار به عنوان کارآفرین و ثبت شرکت در خاک کانادا این سه گزینه می‌باشند.

حتما بخوانید: راهنمای دریافت ویزای استارتاپ کانادا

اقامت سرمایه گذاری در کشور یونان

برای رسیدن هرچه زودتر به اقامت یونان، روش سرمایه‌گذاری مطمئن‌ترین مسیر برای متقاضیان می‌باشد. دولت یونان 3 گزینه را در اختیار درخواست‌کنندگان اقامت در یونان گذاشته است تا بسته به شرایط یکی از آنها را انتخاب کنند.

اقامت یونان از طریق خرید ملک

پرتقاضاترین برنامه اقامتی یونان در حال حاضر خرید ملک در خاک این کشور می‌باشد. در این صورت سرمایه متقاضی حفظ شده و پس از دریافت اقامت دائم یونان می‌تواند ملک خود را به فروش رسانده و سرمایه خود را بازپس بگیرد. برای اخذ اقامت سریع یونان از طریق خرید ملک، سرمایه‌گذار می‌بایست یک ملک به ارزش حداقل 250 هزار یورو یا بیشتر را خریداری کند. این ملک می‌تواند در هر کجای کشور یونان و یا جزیره‌های این کشور قرار گرفته باشد. همچنین، این ملک می‌تواند مسکونی یا تجاری باشد.

فرآیند دریافت اقامت سرمایه گذاری حدود 60 روز طول خواهد کشید. همچنین، افتتاح یک حساب بانکی در کشور یونان نیز ضروری و لازم می‌باشد. با اخذ اقامت سریع یونان از طریق خرید ملک می‌توان با حفظ آن به مدت 5 سال در این کشور اقامت داشت، اما متقاضی و خانواده وی اجازه کار نخواهند داشت. با این حال، فرزندان سرمایه‌گذار با اخذ اقامت خواهند توانست به طور رایگان در کشور یونان به تحصیل بپردازند.

اقامت یونان از طریق تمکن مالی

این برنامه که با عنوان‌های اقامت بازنشستگی و خودحمایتی نیز شناخته می‌شود، به افراد خارجی که درآمد مکفی در کشور زادگاه خود دارند اجازه می‌دهد با ارائه مدارک معتبر اقامت یونان را به دست آورند. اقامت یونان از طریق تمکن مالی زیرشاخه اقامت از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد، با این‌که هیچ سرمایه قابل ملاحظه‌ای در ابتدای امر برای کسب اقامت لازم نیست. با این حال، برای تمدید هر بار این نوع اقامت یونان ممکن است افسر پرونده به راحتی راضی به تمدید اقامت نشود. به همین دلیل، اخذ اقامت در یونان با گزینه خرید ملک همچنان توصیه ما به سرمایه‌گذار خواهد بود.

برای اقدام این برنامه اقامت سرمایه گذاری متقاضی تنها می‌بایست ثابت کند که هزینه زندگی و امرار معاش خود و خانواده‌اش را می‌تواند بدون کار کردن در کشور یونان تأمین نماید. برای این منظور، متقاضی باید نشان دهد که سالیانه حدود 40 هزار یورو درآمد خالص دارد تا پرونده اقامت او به جریان بیفتد. متقاضی ابتدا می‌بایست با ارائه مدارک خود و خانواده‌اش به سفارت یونان در کشور متبوع خود منتظر پاسخ بماند. اقامت دوساله در صورت رعایت ضوابط تعیین شده پس از اتمام آن، هر بار به مدت سه سال دیگر تمدید خواهد شد. در صورت تمایل متقاضی، پس از سال پنجم اقامت دائم یونان برای متقاضی و خانواده‌اش در دسترس خواهد بود.

اقامت یونان از طریق ثبت شرکت

برنامه اقامت سرمایه گذاری این کشور از طریق ثبت شرکت که با عنوان‌ برنامه کارآفرینی نیز نامیده می‌شود، تحت برنامه‌ اقامت یونان از طریق سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد. این برنامه اقامتی به افراد خارج از اتحادیه اروپا و حوزه شینگن اجازه می‌دهد تا در صورت تأسیس یک کسب‌وکار شخصی اقامت یونان را به دست آورند. برای اخذ اقامت یونان از این روش لازم است که متقاضی مبلغ حداقل 250 هزار یورو را در تأسیس یک کسب‌وکار سرمایه‌گذاری کند. با توجه به مبلغ سرمایه‌گذاری در گزینه خرید ملک که برابر با همین سرمایه است، و به دلیل مراحل پیچیده و مشکل ثبت شرکت در یونان، بدیهی است که گزینه خرید ملک ارجحیت خواهد داشت. به علاوه، پس از ثبت شرکت در یونان، متقاضی از پرداخت مالیات معاف نخواهد بود و حتماً می‌بایست دو نیروی کار یونانی را نیز به استخدام شرکت خود درآورد. به طور خلاصه، برای ثبت شرکت مواردی را که باید به دولت یونان نشان داده و آنها را ثابت کنید از قرار زیر است:

 • مدارکی دال بر قابل انجام بودن کسب‌وکار پیشنهادی از طرف شما
 • ارائه یک طرح تجاری مطمئن و یکپارچه
 • اثبات مفید فایده بودن برای جامعه در یونان
 • نامه‌ای مبنی بر دلایل منطقی انتخاب کشور یونان برای تأسیس کسب‌وکار و کارآفرینی

بهترین کشور برای مهاجرت از طریق سرمایه‌گذاری

هر فردی که قصد مهاجرت به کشور دیگری را دارد ابتدا باید هدف خود از مهاجرت و دریافت اقامت سرمایه گذاری را مشخص نماید. بعضی از افراد برای زندگی و کار و در نتیجه پیشرفت یک کشور را انتخاب می‌کنند. برخی دیگرف اما، تابعیت و پاسپورت یک کشور دیگر را فقط می‌خواهند و ممکن است در کشور اصلی خود بخواهند زندگی کنند. برای گروه اول که زندگی در یک کشور را انتخاب می‌کنند، یکی از کشورهای فوق که معرفی شد بهترین گزینه‌ها خواهند بود. البته که هزینه بیشتری را باید در کشور مربوط برای اخذ تابعیت سرمایه‌گذاری کنند. اما سرمایه‌گذارانی که تنها پاسپورت یک کشور دیگر را با هزینه‌ای کمتر در مدت زمان کوتاه می‌خواهند، بهترین گزینه‌شان برنامه‌های سرمایه‌گذاری اقامتی جزیره‌های حوزه کارائیب خواهد بود.

کشورهای دومینیکا، سنت لوسیا، گرانادا و آنتیگوا در حوزه کارائیب برنامه‌های مخصوص به خودشان را برای سرمایه‌گذاران دارند که فقط در حال حاضر کشور دومینیکا اتباع ایرانی را می‌پذیرد. میزان سرمایه‌گذاری برای این کشورها برای کسب تابعیت از حدود 100 هزار دلار امریکا برای یک نفر آغاز می‌شود و طی مدت زمان حدود فقط 6 ماه می‌توانند پاسپورت آن کشور را به دست آورند. از مهمترین مزایای کسب تابعیت کشورهای حوزه کارائیب می‌توان به قدرت پاسپورت این کشورها اشاره کرد. با دارا بودن تابعیت کشورهای فوق می‌توان به حدود 150 کشور در دنیا بدون ویزا سفر کرد. از جمله این کشورها می‌توان کشورهای اروپایی حوزه شینگن و انگلستان را نام برد. برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه پیشنهاد میکنیم حتما صفحه راهنمای اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری را مطالعه کنید.

مشاوره اخذ اقامت سرمایه گذاری

با توجه به پیچیدگی فرآیند اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری، مجموعه «EndVisa» با سال‌ها تجربه در امور مهاجرتی، اخذ تابعیت کشورهای مختلف در کمترین زمان ممکن و نیز دارا بودن وکلای مجرب از ابتدا تا انتهای مسیر اخذ پاسپورت و نیز تمدید آن همراه هم‌وطنان عزیزمان خواهد بود.
لطفاً برای مشاوره و اطلاعات بیشتر با کارشناسان مجموعه ما تماس گرفته و از خدمات ما بهره‌مند شوید.