اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

اقامت امارات با سرمایه گذاری

هنوز زمان زیادی نگذشته است که کشور امارات متحده عربی به یکی از مراکز تجاری و توریستی خاورمیانه و حتی دنیا تبدیل شده است. اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری هم به یکی از خواسته های افرادی که تمکن مالی لازم را دارند مبدل شده. این شیخ‌نشین کوچک که تا حدود 50 سال پیش به صحرایی خشک بیشتر شبیه بود، در دو دهه اخیر به یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای آسیا تغییر شکل داده است. با این حال، کشور امارات سال‌های زیادی است که مقصد تجار و گردشگران ایرانی بوده است. بسیاری از شرکت‌ها و بازرگانان ایرانی برای ارتباط با دنیای آزاد نمایندگی یا شعبه‌ای از کسب و کار خود را در این کشور ایجاد کرده و می‌کنند.

به همین دلایل، کشور امارات یکی از مقاصد اصلی ایرانی‌ها برای زندگی و کسب اقامت بوده است. با توجه به شرایط سخت و پیچیده اخذ شهروندی امارات، باز هم بسیاری از شهروندان ایرانی همواره به دنبال اخذ اقامت این کشور بوده‌اند. البته از سال 2020 دولت امارات متحده عربی شرایط اعطای اقامت و شهروندی را برای افراد خارجی با شرایطی خاص آسان‌تر نموده است.

شرایط اقامت دائم امارات 2021

طی آخرین به روز رسانی اداره مهاجرت امارات در ماه مارچ 2021 افراد خارجی می‌توانند به عنوان یک فرد مقیم در این کشور زندگی کنند اگر شرایط زیر را داشته باشند:

 • توسط یک شرکت اماراتی استخدام شوند: در این مورد، آن شرکت اماراتی در حالی که متقاضی در خاک امارات به سر می‌برد برای وی درخواست اقامت داده و از او پشتیبانی و حمایت می‌کند.
 • توسط یک بخش دولتی استخدام شوند: در این مورد نیز، آن بخش دولتی امارات در حالی که متقاضی در خاک امارات به سر می‌برد برای وی درخواست اقامت داده و از او پشتیبانی و حمایت می‌کند.
 • در یک کسب و کار در امارات سرمایه‌گذاری کنند: در این شرایط، سرمایه‌گذار یا همان متقاضی اقامت امارات، خود باید تمامی مراحل درخواست اقامت را تحت نام و شماره ثبت شرکت تأسیس شده توسط خودش به انجام برساند.
 • یک ملک را در خاک امارات خریداری نمایند: در این مورد، خریدار ملک در کشور امارات اقامت این کشور را به دست خواهد آورد و پشتیبانی از وی توسط ملک خریداری شده صورت می‌پذیرد.

افراد وابسته‌ای که توسط یکی از اشخاص ذیل تحت حمایت قرار دارند:

 • فردی که در کشور امارات مشغول به کار است؛
 • یک سرمایه‌گذار یا صاحب کسب و کار در امارات؛
 • شخصی که یک ملک را در خاک امارات خریداری کرده است.
 • افراد وابسته شامل فرزندان، والدین و وابستگان نزدیک آن فردی می‌باشند که یکی از موارد فوق باشد.

نکته: برای آغاز فرآیند اخذ اقامت کشور امارات متحده عربی بهتر است که با یک وکیل مجرب مشورت کرده تا بسته به شرایط خود بهترین مسیر را در راستای اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری انتخاب نمایید.

حتما این مقاله را هم بخوانید: ارزش اخذ پاسپورت دومنیکا

هزینه اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

برای اخذ اقامت کشور امارات بسته به انتخاب گزینه نوع اقامت هزینه‌ها نیز متغیر و متفاوت می‌باشد. در هر حال، متقاضی باید دو نوع هزینه را بپردازد. هزینه اول که بسته به نوع اقامت وی دارد، می‌تواند مربوط به خرید ملک یا تأسیس یک کسب و کار جدید باشد. این هزینه با انتخاب متقاضی و تأیید دولت امارات قابل محاسبه است. اما، هزینه دیگری را که متقاضی اقامت امارات باید پرداخت نماید، هزینه‌های دولتی و بررسی پرونده او می‌باشد. این مبلغ معمولاً حدود 170 درهم امارات برای هر نفر هزینه در بر دارد. هزینه دیگر نیز استخدام یک وکیل است تا مسیر بررسی پرونده و انجام آن به صورت قانونی طی شود.

مزایای اقامت امارات برای ایرانیان

از آنجا که کشور امارات در نزدیکی کشور ما قرار گرفته و از لحاظ اقتصادی و اجتماعی نیز شرایط مناسبی را در حال حاضر در بین کشورهای دنیا دارد، گزینه بسیار مناسبی برای آن دسته از شهروندان ایرانی می‌باشد که یا برای توسعه کسب و کار خود این کشور را انتخاب کرده و یا به کشور امارات به چشم سکوی پرتابی برای مهاجرت به یک کشور مناسب‌تر نگاه می‌کنند. به طور کلی می‌توان موارد زیر را از مزایای مهم اخذ اقامت امارات برای ایرانیان برشمرد:

 • مسافت نزدیک بین ایران و امارات
 • هزینه پایین سفر بین دو کشور امارات و ایران
 • شرایط اقتصادی مناسب کشور امارات برای توسعه کسب و کار
 • رفاه کامل و برابری‌های اجتماعی برای افرد مقیم در این کشور
 • شانس اخذ شهروندی امارات با توجه به قوانین جدید دولت امارات
 • اعتبار بالای پاسپورت این کشور در دنیا، در صورت اخذ تابعیت امارات
 • همراه بردن اعضای درجه اول خانواده به این کشور

اقامت در امارات از طریق سرمایه گذاری

اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری

بر اساس قوانین کشور امارات، افراد خارجی که در این کشور دارای یک کسب و کار شخصی بوده یا سهامدار یک شرکت معتبر باشند و یا یک ملک شخصی را در این کشور خریداری نمایند می‌توانند اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری را دریافت نمایند. بر طبق آخرین قوانین اعلام شده از سوی دولت امارات در سال 2021، سرمایه‌گذاران خارجی تحت شرایطی می‌توانند ویزای 10 ساله یا همان ویزای طلایی امارات را دریافت نمایند. شرط اصلی اخذ ویزای طلایی امارات سرمایه‌گذاری 10 میلیون درهم امارات در این کشور می‌باشد. مبلغ ذکر شده می‌تواند به صورت‌های ذیل در کشور امارات مورد استفاده قرار بگیرد:

 • سرمایه‌گذاری حداقل 10 میلیون درهم امارات در یک پروژه سرمایه‌گذاری داخل کشور امارات
 • تأسیس یک شرکت در خاک کشور امارات طبق قوانین این کشور با سرمایه حداقل 10 میلیون درهم
 • شراکت در یک کسب و کار موجود یا جدید در کشور امارات با خرید سهام حداقل 10 میلیون درهم
 • شرط ضروری برای افرادی که سرمایه خود را می‌خواهند صرف خرید یک ملک در کشور امارات بکنند این است که باید حداقل 40 درصد ارزش یک ملک را با حداقل قیمت 10 میلیون درهم خریداری نمایند.
 • برای اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری باید نکته های زیر را نیز در نظر داشت:
 • مبلغ سرمایه‌گذاری (حداقل 10 میلیون درهم) نباید به صورت وام باشد؛
 • مبلغ سرمایه‌گذاری باید حداقل به مدت 3 سال در کشور امارات حفظ شود؛
 • این ویزای بلند مدت شامل همسر و فرزندان سرمایه‌گذار نیز خواهد شد.

اقامت امارات از طریق ثبت شرکت

یکی از بهترین مسیرهای اخذ اقامت امارات و محبوب‌ترین آنها ثبت یک شرکت جدید در کشور امارات می‌باشد. این مسیر از طریق ویزای اقامتی کسب و کار انجام می‌پذیرد. متقاضی برای اخذ اقامت موقت امارات باید یا یک کسب و کار جدید را در این کشور راه‌اندازی کرده و یا در یک شرکت سرمایه‌گذاری کند. حداقل مبلغ سرمایه‌گذاری از این طریق برای کسب اقامت موقت امارات 50 هزار درهم می‌باشد. در این حالت، شرکت مذکور اسپانسر متقاضی اقامت شده و اعتبار این اقامت موقت 3 ساله خواهد بود. این ویزا به صورت نامحدود با همین مدت قابل تمدید می‌باشد، البته تا زمانی که سرمایه مورد نظر در کشور باقی مانده و سرمایه‌گذار طی هر 180 روز حداقل یک بار در کشور حضور داشته باشد. با توجه به قوانین جدید امارات و با سرمایه 10 میلیون درهم، سرمایه‌گذار خارجی می‌تواند اقامت خود را به صورت 10 ساله دریافت نماید که در بخش قبل توضیح داده شد. این روش هم یکی از راه های اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری است که در سالهای اخیر به دلیل وضعیت مناسب اقتصادی مشاغل در امارات بسیار محبوب شده است.

بیشتر بخوانید: رتبه بندی پاسپورت های جهان 2021

اقامت امارات با خرید ملک

با توجه به مواردی که درباره اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه‌گذاری در این مقاله گفته شد، هر سرمایه‌گذار خارجی برای کسب اقامت 10 ساله کشور امارات یا همان اخذ ویزای طلایی باید 10 میلیون درهم را در خرید یک ملک سرمایه‌گذاری کند و این مبلغ نباید کمتر از 40 درصد از مبلغ کل آن ملک باشد. البته برای افرادی که می‌خواهند مبلغ کمتری سرمایه‌گذاری کنند، گزینه اقامت 5 ساله از طریق خرید ملک نیز در دسترس خواهد بود. بر طبق قوانین امارات، سرمایه‌گذار خارجی با هزینه حداقل 5 میلیون درهم در بخش املاک می‌تواند اقامت 5 ساله امارات را کسب کند. لازم به ذکر است که این میزان سرمایه نباید به صورت وام باشد و ملک مورد نظر باید حداقل به مدت 3 سال در مالکیت متقاضی اقامت بماند.

بهترین روش اقامت امارات متحده عربی

برای اخذ اقامت دایم، بهترین مسیر گرفتن اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری می‌باشد. همان طور که در بخش شرایط اخذ اقامت دایم گفته شد، تأسیس یک کسب و کار و یا خرید یک ملک می‌تواند در نهایت به اخذ اقامت دایم کشور امارات منجر بشود. مسیرهای دیگری نیز برای اخذ اقامت امارات وجود دارد، ولی به دلیل پیچیده بودن و طولانی بودن این روش‌ها همچنان بهترین راه برای رسیدن به اقامت امارات متحده عربی سرمایه‌گذاری در این کشور است.

مدارک لازم برای اخذ اقامت تحصیلی امارات

یکی از مسیرهای ورود به خاک امارات و اخذ اقامت موقت در امارات، گرفتن اجازه تحصیل یا اخذ اقامت تحصیلی امارات می‌باشد. ویزای تحصیلی برای فردی صادر خواهد شد که در یک کالج یا دانشگاه ثبت نام نموده و حداقل 18 سال سن داشته باشد. اولین و مهم‌ترین مدرک لازم برای فرد متقاضی ویزای تحصیلی امارات، کسب یک نامه پذیرش رسمی از سوی کالج یا دانشگاهی است که به وی اجازه تحصیل داده است. آزمایش سلامت عمومی متقاضی مدرک دیگری است که برای اقامت تحصیلی مورد نیاز می‌باشد. برای اخذ ویزای تحصیلی امارات نیاز به یک حامی یا همان اسپانسر می‌باشد که می‌تواند خود دانشگاه یا والدین فرد متقاضی باشند. در آخر نیز، متقاضی اقامت تحصیلی باید توسط اداره مهاجرت و اقامت امارات متحده عربی مورد تأیید قرار بگیرد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر، ویزای تحصیلی برای هر درخواست کننده در صورت تأیید برای مدت یک سال صادر شده که بسته به شرایط برای همین مدت به طور مجدد می‌تواند ادامه یابد. پس از پایان تحصیل در صورتی که فرد نتواند کار مناسبی پیدا کرده و از آن طریق ویزای کار بگیرد باید به کشور خود بازگردد. توجه داشته باشید که کشور امارات پس از پایان تحصیلات دانشگاهی در این کشور اقامت دایم به متقاضی مهاجرت اعطا نخواهد کرد. در نتیجه، برای افرادی که قصد مهاجرت دایم به کشور امارات را دارند، ویزای تحصیلی روش مناسبی نخواهد بود و بهتر است از مسیرهای دیگر اقدام نمود.

اقامت امارات از طریق کار

با اعلام قوانین جدید مهاجرتی امارات در سال 2021، افراد ذیل می‌توانند اقامت کشور امارات را از طریق ویزای کاری کسب نمایند:

 1. توسط یک شرکت اماراتی استخدام شوند: در این مورد، آن شرکت اماراتی در حالی که متقاضی در خاک امارات به سر می‌برد برای وی درخواست اقامت داده و از او پشتیبانی و حمایت می‌کند.
 2. توسط یک بخش دولتی استخدام شوند: در این مورد نیز، آن بخش دولتی امارات در حالی که متقاضی در خاک امارات به سر می‌برد برای وی درخواست اقامت داده و از او پشتیبانی و حمایت می‌کند.

اقامت امارات از طریق ازدواج

یک فرد خارجی، از طریق ازدواج با یک شهروند اماراتی می‌تواند اقامت این کشور را به دست آورد، اما در صورتی که فرد خارجی زن باشد. به عبارت دیگر، یک مرد خارجی نمی‌تواند با ازدواج با یک زن اماراتی اقامت این کشور را به دست آورد و فقط مردهای تبعه امارات هستند که با ازدواج با یک زن خارجی برای وی می‌توانند اقامت امارات را کسب نمایند. دولت امارات قوانین سختگیرانه‌ای را برای اقامت از طریق ازدواج وضع نموده تا افراد خارجی نتوانند با ازدواج صوری به اقامت این کشور دست یابند. در صورت محرز شدن غیر قانونی بودن ازدواج، اقامت فرد خارجی باطل شده و هر دو نفر مشمول مجازات خواهند شد.

اقامت امارات از طریق تولد

اخذ اقامت امارات برای فرزندی که از یک فرد مقیم در امارات به دنیا آماده باشد قابل انجام است و اخذ شهروندی و پاسپورت برای وی شرایط سخت و پیچیده‌ای خواهد داشت.

اقامت امارات برای متخصصین

با قوانین جدید اعلام شده در سال 2020 از سوی دولت امارات، متخصصین در شرایطی خاص می‌توانند ویزای طلایی امارات یا همان ویزای 10 ساله را کسب نمایند. دسته‌بندی و شرایط افراد متخصص که می‌توانند اقامت دایم امارات را کسب نمایند، به شرح زیر است:

 • دکترها و متخصصین: باید در یک «رشته علمی خاص تخصص داشته باشند که مورد نیاز کشور امارات است»؛ باید «مقاله و تحقیق علمی مورد تأیید و منتشر شده بر روی موضوعات منحصر به فرد» در رزومه خود داشته باشند؛ باید تجربه عملی آنها کمتر از 10 سال نباشد؛ و می‌بایست عضو یک سازمان معتبر در حوزه تخصصی خود باشند.
 • دانشمندها: باید در زمینه تحقیق و پژوهش در یک دانشگاه یا یک مرکز تحقیقی خصوصی مشغول یه کار باشند؛ باید تجربه عملی آنها کمتر از 10 سال نباشد؛ باید در زمینه‌های علمی کوشا و فعال باشند، مانند برنده شدن یک جایزه علمی معتبر یا کسب سرمایه قابل توجهی از یک سرمایه‌گذار دولتی یا خصوصی جهت انجام تحقیقات خود طی 10 سال گذشته؛ می‌بایست یک معرفی‌نامه معتبر از یک مؤسسه علمی تأیید شده در کشور امارات اخذ نمایند.
 • مخترعان: باید یک یا چند ثبت اختراع داشته باشند که توسط وزیر اقتصاد کشور یا هر سازمان بین‌المللی معتبر دیگری مورد تأیید قرار گرفته باشد؛ می‌بایست یک معرفی‌نامة از وزیر اقتصاد اخذ نمایند.
 • فرهیختگان: «از قبیل روشنفکران و هنرمندان، افرادی که در کار خود در زمینه‌های فرهنگی پیشرو بوده و از جشنواره‌های بین‌المللی یک یا چند جایزه کسب کرده باشند.»؛ آنها باید یک معرفی‌نامة معتبر از سازمان‌های مربوط به زمینة تخصصی خود دریافت کنند.

چگونه اقامت امارات را بگیریم؟

در این مقاله سعی شد تا به صورت جامع و کامل به شرایط رسیدن به اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری اشاره شود. با این حال، مهاجرت به یک کشور دیگر و کسب اقامت مراحل پیچیده و سخت مربوط به خود را خواهد داشت. کشورهای مختلف در دنیا بر اساس قوانین مربوط به خود است که به افراد خارجی اقامت می‌دهند و هیچ کشوری مانند دیگری عمل نخواهد کرد. امارات متحده عربی نیز از این امر مستثنی نیست و در ضمن یکی از کشورهایی در دنیا به شمار می‌آید که قوانین بسیار سختگیرانه‌ای در اعطای اقامت و شهروندی دارد. مجموعه اندویزا با سال‌ها تجربه در امور اقامتی و بهره بردن از وکلای بین‌المللی یکی از بهترین گزینه‌ها برای افرادی است که می‌خواهند با کمترین هزینه و در اسرع وقت به کشور امارات نقل مکان کرده و اقامت این کشور پیشرفته را کسب نمایند.

جمع بندی

کشور امارات متحده عربی چندین دهه است که یکی از قطب‌های اقتصادی خاورمیانه به حساب آمده و جذب سرمایه در این کشور به حداکثر خود رسیده است. تا سال 2020، قوانین سفت و سختی برای اعطای اقامت و شهروندی این کشور برای افراد خارجی وجود داشت. اما، با اعلام قوانین مهاجرتی جدید، در سال 2020، گزینه‌های مناسبی پیش روی افراد خارجی، از سرمایه‌گذار تا متخصصین، قرار گرفت تا با شرایط آسان‌تری بتوانند اقامت دایم این کشور را به دست آورند.

برای اطلاعات بیشتر و مشاوره و راهنمایی درباره اخذ اقامت امارات از طریق سرمایه گذاری با کارشناسان ما تماس گرفته و ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *