5 دلیل برای اخذ پاسپورت دوم از سوی سرمایه‌گذاران رمزارز

عصر ارتباطات و اطلاعات و نیز پیشرفت تکنولوژی طی ده‌های اخیر بر همه شئون زندگی انسان سایه افکنده است. این موضوع حتی در نوع سرمایه‌گذاری در یک کشور خارجی نیز مؤثر بوده است.

هر تغییری در این زمینه با خود فرصت‌ها و چالش‌های جدیدی نیز همراه آورده است. نتیجه این که برای سازگاری با دنیای جدید باید این تغییرات را پذیرفت و با آنها پیش رفت.

در این اواخر، سرمایه‌گذاران رمزارز نیز با چالش‌های بیشتری مواجه شده‌اند، وقتی که دولت‌ها قوانین و مالیات‌های جدیدی بر بازار رمزارز تحمیل نموده‌اند. سرمایه‌گذاران رمزارز باهوش در مواجهه با چنین تغییراتی شروع کرده‌اند به سرمایه‌گذاری در آن دسته از کشورهای خارجی که دست و پای آنها را نمی‌بندد.

با وجود این که تعداد کمی کشور در دنیا فعلاً وجود دارد که از رمزارزها بدون سخت‌گیری استقبال می‌کنند، سرمایه‌گذاران رمزارز هر روز بیشتر به انتقال سرمایه خود به این کشورها روی خوش نشان می‌دهند.

اما بهترین گزینه برای این سرمایه‌گذاران چیست؟

آن دسته از افراد ثروتمندی که در بازار رمزارزها فعالیت دارند، می‌توانند بخشی از این سرمایه‌شان را برای اخذ اقامت یا پاسپورت دوم خود و خانواده‌شان در یک کشور خارجی سرمایه‌گذاری کرده تا بتوانند بهترین منفعت را بدون ضرر از ثروت خود ببرند.

چرا پاسپورت دوم؟

در ادامه مطلب 5 دلیل اصلی برای این پیشنهاد را با توضیح آورده‌ایم که چرا اخذ اقامت یا پاسپورت دوم می‌تواند بهترین گزینه برای صاحبان رمزارزها باشد:

  1. استفاده از فرصت‌ها

اولین دلیل می‌تواند بیشتر برای شهروندان کشورهایی به کار آید که دولت‌های‌شان با اعمال قوانین سختگیرانه خود بر صاحبان رمزارز، آنها را وادار می‌سازد تا سرمایه خود را در گزینه‌های دیگر در کشورشان استفاده نمایند.

بسیاری از سرمایه‌گذاران در دنیا که می‌خواهند در بازارهای مختلف رمزارز سرمایه‌گذاری کنند، از این موضوع گلایه دارند که این بازارها در برابر آدرس، اقامت و شهروندی موطن آنها مقاومت نشان می‌دهند.

با دارا بودن یک پاسپورت دوم، از کشوری که قوانین سختگیرانه‌ای بر رمزارزها وضع نکرده است باعث می‌شود دارنده اسن پاسپورت بتواند به راحتی به تجارت پرسود خود در بازار رمزارز در دنیا ادامه دهد.

  1. مواجهه با مالیات

اگر از مشکل بالا هم بتوانید بدون اخذ شهروندی دوم فارغ شوید و در بازار رمزارزها بدون دردسر معامله کنید، حال با معضل دادن مالیات مواجه هستید. در این مطلب نمی‌خواهیم یک مدافع دو آتشه رمزارزها باشیم که همه چیز را می‌خواهند از طریق این نوع معامله و در زیرزمین‌های خانه‌شان هدایت کنند. اما، اگر دنبال این هستید که ارزش رمزارزهای خود را حفظ کرده و از آن استفاده نمایید، یعنی آنها را به انواع دیگر سرمایه تبدیل کنید، یک ملک بخرید، و یا سرمایه‌گذاری‌های متنوع دیگری در ذهن دارید، دولت‌ها آماده هستند تا با بستن مالیات بر این معاملات بر شما فشار وارد کنند.

وضع قوانین مربوط به رمزارزها هر روز بیش از پیش به نفع دولت‌ها در حال تغییر است. متاسفانه، تنها گزینه واقعی و در دسترس برای آن دسته از شهروندانی که در کشورهای غربی دنیا زندگی می‌کنند و قصد ندارند سرمایه خود را بر سر دادن مالیات از دست بدهند، الغای تابعیت اصلی‌شان می‌باشد. در نتیجه، داشتن یک پاسپورت دوم از کشوری مناسب برای حفظ سرمایه دارندگان رمزارزها به بهترین گزینه تبدیل شده و این نکته را به خاطر می‌آورد که: «به جایی برو که بهترین رفتار با تو می‌شود.»

حال، می‌توان در کشوری زندگی یا تجارت کرد که مجبور به دادن مالیات نباشید، مخصوصاً با نرخ دیوانه‌وار مالیاتی که بر روی رمزارزها در کشور زادگاه‌تان مجبور به پرداخت آن بودید. شهروندان کشورهایی مانند ایران، استرالیا، کانادا و یا انگلستان مجبور نیستند برای اخذ اقامت یک کشور دیگر تابعیت اصلی خود را از دست بدهند، اما کشوری مانند ایالات متحده آمریکا با این کار تابعیت کشورش را از شما خواهد گرفت.

  1. عدم قطعیت

همان طور که در مطالب فوق مشاهده می‌کنیم، می‌بینیم که هر روز قوانین جدیدی درباره رمزارزها از سوی دولت‌ها وضع می‌شوند. حتی بهترین افراد سازگار نیز متوجه می‌شوند که این فشار تغییرات برای تطابق همیشگی کار مشکلی است.

کشورهای غربی در مورد رمزارزها چه تصمیمی می‌خواهند بگیرند؟

سازمان امنیتی تبادل ارز چه می‌خواهد انجام دهد؟

سایر کشورها درباره رمزارزها چه عکس‌العملی از خود نشان می‌دهند؟

تمام این تغییرات چگونه بر توانایی شما در حفغظ سرمایه‌تان تأثیر می‌گذارد؟

چه بر سر سیستم بانکداری می‌آید و آیا شما توانایی این را دارید که رمزارز خود را دیگر سرمایه‌ها تبدیل نمایید؟

تعداد زیادی موارد وجود دارد که عدم قطعیت برای شما به وجود آورند و این موارد کمتر به قدرت رمزارزها یا شما مرتبط هستند و بیشتر آنها توسط دولت‌ها ایجاد می‌شوند. این موضوع می‌تواند دلیل دیگری باشد که چرا خود و سرمایه‌تان را از کشور زادگاه خود دور کرده و کشوری را پیدا کنید که نظارت کمتری را بر سرمایه و سود حاصل از آن اعمال می‌کنند.

گزینه شما در این وضعیت فقط می‌تواند اخذ یک اقامت دوم و یا پاسپورت دوم باشد. در این صورت، اگر کشور زادگاه شما آغاز به فشار بر سیستم معاملاتی رمزارزها نمود، این توانایی را دارید که به کشور دوم خود رفته و یا سرمایه خود را به آن انتقال دهید.

  1. نقدینگی برای رمزارزها

دیگر عاملی که از عدم قطعیت مالی در دنیا بر رمزارزها تأثیر می‌گذارد، مسئله ساده نقدینگی سرمایه شماست. با قوانین وضع شده بیشتر، بانک‌ها چه خواهند کرد وقتی شما بخواهید رمزارز خود را به پول نقد تبدیل نمایید؟ مخصوصاً وقتی که شهروندی کشوری نامناسب را دارا هستید؟

به طور حتم راه‌های زیاد غیربانکی وجود دارد که از رمزارزهای خود استفاده کنید، اما برای افرادی که در نهایت می‌خواهند رمزارز خود را به سایر سرمایه‌ها تبدیل کنند، نقدینگی سرمایه‌شان یکی از موارد مهم در این تبدیل سرمایه خواهد بود.

  1. راه‌اندازی یک کسب‌وکار فعال

اخیراً می‌بینیم برخی که توانسته‌اند از رمزارزها سود کلانی به دست آورند، از پرداخت مالیات بالا بر سود خود شکایت دارند. حتی اگر در کشوری خارج از زادگاه خود زندگی کنند و در آن کشور سرمایه‌گذاری کرده باشند.

اگر این افراد ابتدا از کشورهای خود دور شده بودند و تابعیت جدید می‌گرفتند و سپس به فعالیت تجاری اقدام می‌نمودند، می‌توانستند میلیون‌ها دلار از سرمایه خود را حفظ نمایند. در صورتی که قصد دارید با رمزارزهای خود تجارت کرده و سپس این سرمایه را برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار جدید استفاده نمایید، ابتدا برنامه‌ای برای پیدا کردن یک کشور مناسب و اخذ حق شهروندی آن کشور آماده کنید.

زمان و پولی که برای یک استراتژی در کشور مناسبی خارج از کشور زادگاه خود صرف می‌کنید، باعث خواهد شد میلیون‌ها دلار از سرمایه خود را حفظ نمایید.

 

آیا اقامت دوم یا پاسپورت دوم کمکی می‌کند؟

با سختگیری بیشتر در این روزها از سوی کشورهای دنیا بر رمزارزها، دیگر خیلی از کشورها برای سرمایه‌گذاران رمزارز جای مطمئنی به نظر نمی‌رسد.

اما یک اقامت یا پاسپورت دوم چگونه می‌تواند به شما کمک کند؟

و چطور می‌توانید بفهمید که کدام یک از شما نیاز به این راه حل دارید؟

اگر شهروند کشوری مانند آمریکا باشید، اخذ پاسپورت دوم برای شما از ضروریات به حساب خواهد آمد. زیرا اگر هنوز فقط شهروند آمریکا باشید دولت به دنبال شما خواهد آمد، حتی اگر سرمایه خود را به کشور دیگری برده باشید و مالیات آن را از شما خواهد گرفت.

سایر کشورهای غربی اما اجازه می‌دهند که با اخذ اقامت یک کشور دیگر بدون مداخله کشور زادگاه خود به تجارت با رمزارز خود بپردازید. در این صورت، به دولت اعلام می‌کنید به صورت رسمی در کشور دیگری زندگی کرده و از پرداخت مالیات معاف خواهید شد.

اگر برای رمزارزهای خود نیم میلیون دلار پرداختید و حالا ارزش آن به یک میلیون رسیده و حدس می‌زنید این مقدار به 10 میلیون هم خواهد رسید، بهتر است زودتر از شر قوانین مالیاتی کشور خود راحت شده و کشوری را انتخاب کنید که از سرمایه شما مالیات نمی‌گیرد.

 

بهتر است اقامت یا پاسپورت کدام کشور را گرفت؟

بسته به آن که کشور زادگاه شما کجاست و برنامه شما برای ادامه زندگی و تجارت چیست، اخذ اقامت یا پاسپورت دوم می‌تواند متفاوت باشد. همچنان اما سوال قابل توجه این است که اقامت یا پاسپورت دوم را چگونه باید به دست آورد؟

برای کسب اقامت، مسیرهای گوناگون و بسیاری وجود دارد و مهم این است که سبک زندگی شما چگونه است. یعنی کدام نقطه از جهان مطلوب شماست و چگونه می‌خواهید زندگی کنید.

برای اخذ پاسپورت دوم نیز گزینه‌ها کم نیستند. در سایت Endvisa.com می‌توانید کشورهای متفاوتی را مشاهده کنید که بسته به شرایط خاص شما شهروندی خود را اعطا می‌نمایند.

اما مهم این است که این کشور حافظ سرمایه شما باشد که به آنجا منتقل می‌کنید. کشوری مانند «دومینیکا» در قاره آمریکا و واقع در حوزه کارائیب یکی از بهشت‌های مالیاتی دنیا به شمار می‌رود. بدین معنا که از سرمایه خارجی که به کشور وارد می‌شود مالیات نخواهد گرفت. در ضمن، با همین سرمایه می‌توانید یک ملک خریده و در بازه‌ای 4 تا 6 ماهه پاسپورت دوم را برای خود و خانواده‌تان کسب کنید.

 

برای اطلاعات بیشتر در زمینه اخذ اقامت یا پاسپورت دوم می‌توانید با مشاوران و کارشناسان ما در مجموعه «EndVisa» تماس گرفته تا بهترین مسیر را با کمترین هزینه و زمان در اختیار شما بگذارند.

 

 

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *